2021-04-14

Imieniny: Zofii i Jana

Wybieramy najlepszych radnych! Cz. II Gmina Jastrząb

by Bartosz Kaluga on Styczeń 6, 2014 · 7 komentarzy

Przełom starego i nowego roku to zwykle czas podsumowań. Co więcej rok 2014 oznacza również zbliżające się nieuchronnie wybory samorządowe, które także na terenie naszego regionu mogą przynieść nieoczekiwane rozstrzygnięcia. Portal Szydłowiecki – co staramy się podkreślać na każdym kroku – od początku swojej działalności wspiera wszelkie formy aktywności obywatelskiej oraz działanie mające na celu zwiększenie świadomości obywatelskiej mieszkańców Ziemi Szydłowieckiej. Uruchamiamy zatem kolejną ankietę dla naszych czytelników, w której pytamy o najlepszego radnego w gminie Jastrząb.

W ostatnim czasie zapytaliśmy czytelników naszego serwisu o ich zdanie na temat pracy radnych największej gminy powiatu – Gminy Szydłowiec. Najwyżej w ankiecie oceniono Wiesława Cielocha, Marka Artura Koniarczyka oraz Dorotę Jakubczyk. Od dzisiaj startujemy z nową ankietą, dotyczącą skuteczności radnych w kolejnej gminie naszego powiatu – Gminie Jastrząb. W gminie tej w powoli kończącej się kadencji było wiele perturbacji. Do najważniejszych należy zaliczyć postawienie zarzutów korupcyjnych wójt gminy Zofii K. (co ciekawe cieszącej się bardzo dużym poparciem mieszkańców – osoby która w wyborach wygrała już w pierwszej turze…), a także która powróciła do władzy… Ma to związek z uchyleniem przez Sąd wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Przysusze zakazu wykonywania obowiązków służbowych. Przypominamy również, że były sekretarz Jan G. również miał postawione zarzuty korpucyjne. Warto nadmienić także wciąż niezakończoną batalię części mieszkańców gminy z firmą energetyczną o budowę elektrowni wiatrowych na terenach gminy. Stowarzyszeni mieszkańcy sprzeciwiają się ich budowie.

Mamy prawo patrzeć władzy na ręce. Mamy również prawo jako wyborcy rozliczać ich przedwyborcze obietnice, których było wiele. Zatem zapraszamy do głosowania na najlepszego, Twoim zdaniem, radnego w Gminie Jastrząb.

W ankiecie można oddać raz dziennie jeden głos.

Jakie jest Państwa zdanie? Zapraszamy do głosowania i do dyskusji na ten temat.

Autor: Artur Marszałek