2019-04-20

Imieniny: Wiktora i Tymoteusza

Wybieramy najlepszych radnych! Cz. I Gmina Szydłowiec.

by Bartosz Kaluga on Listopad 5, 2013 · 2 komentarze

Za nami trzy lata kadencji samorządowej – za rok wybory samorządowe. 3/4 kadencji to wystarczający czas na to, aby wyrobić sobie zdanie na temat konkretnych przedstawicieli we władzach samorządowych – szczególnie tych na których głosowaliśmy. Chyba każdy z nich coś nam obiecał, do czegoś się zobowiązał. Jako wyborcy mamy prawo weryfikować ich pracę. Portal Szydłowiecki daje możliwość oceny naszych przedstawicieli. Kto zasłużył na państwa wyróżnienie, a komu chcecie Państwo dać żółtą kartkę.

Nasz serwis od początku swojej działalności stara się wspierać wszelkie działania, mające na celu zwiększenie świadomości obywatelskiej mieszkańców Ziemi Szydłowieckiej. Często zdarza się, że nie wiemy, kto tak naprawdę reprezentuje nas w samorządzie. Z badań wynika, że rzadko jako obywatele jesteśmy w stanie wymienić wszystkich rajców naszych gmin.

Drugą kwestia jest praca radnych. W naszych warunkach trudno ją ocenić, ponieważ obecnie trudno jest zweryfikować jak w danych głosowaniach zachowali się nasi radni. Głosowania nie są imienne, a jedyną informacją dotyczącą ważnego dla nas głosowania jest stosunek głosów – w jakim radni przyjęli bądź odrzucili uchwałę. O codziennej pracy samorządowców stosunkowo rzadko piszą również media, ponieważ przepływ informacji i komunikacja naszych urzędów również pozostawia wiele do życzenia. Portal Szydłowiecki stara się to zmienić.

Przez następne tygodnie będziemy pytać naszych czytelników opinie na temat radnych z naszych gmin. Na pierwszy ogień pójdzie największa gmina naszego mikroregionu – Szydłowiec.

W ankiecie można oddać raz dziennie jeden głos.

Jakie jest Państwa zdanie? Zapraszamy do głosowania i do dyskusji na ten temat.

 

Tekst: Artur Marszałek

Autor grafiki: © fotomek – Fotolia.com