2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

Wspólne działania Policji i Żandarmerii

by Bartosz Kaluga on Sierpień 2, 2016

Wspólne działania Policji i Żandarmerii

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej w Radomiu, realizowali działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym pielgrzymów udających się i powracających ze Światowych Dni Młodzieży.

W dniach 27.07 i 30.07 br. szydłowieccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej w Radomiu na drodze krajowej nr 7 prowadzili kontrole, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania realizowane przez funkcjonariuszy, odbywały się w ramach Światowych Dni Młodzieży i ukierunkowane były między innymi na kontrole autobusów, busów oraz samochodów osobowych, które przewoziły pielgrzymów uczestniczących w uroczystościach związanych z wizytą papieża Franciszka w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży.

Do podstawowych zadań policjantów drogówki w tym okresie należy kontrola autokarów. Funkcjonariusze sprawdzali ich stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie. Sprawdzali kierujących pod kątem trzeźwości i wymaganych dokumentów jak również to, czy pasażerowie przewożeni są zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa.

sierż. Marlena Skórkiewicz