2021-04-13

Imieniny: Bonifacego i Dobiesława

Wprowadzenie relikwi bł. Jana Pawła do szydłowieckiej fary św. Zygmunta

by pa pa on Wrzesień 30, 2013

W środę 2 października arcybiskup Wacław Depo i bp Henryk Tomasik, wprowadzą uroczyście do szydłowieckiej fary relikwie bł. Jana Pawła II. Kropla krwi błogosławionego Ojca Świętego została podarowana parafii św. Zygmunta, przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza. Delegacja parafii z ks. dziekanem Adamem Radzimirskim, 27 czerwca przywiozła tę cenną relikwię do Szydłowca, do kaplicy Sióstr Michaelitek .

Z tej właśnie kaplicy procesyjnie zostanie ona wprowadzona w mury wiekowej szydłowieckiej fary, gdzie będzie oddawany jej kult publiczny. Uroczystość rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 16. O godz. 16.45 przejdzie procesja z Relikwiami z klasztoru Sióstr do kościoła. O godz. 17 koncelebrowana będzie msza święta z modlitwą do błogosławionego Jana Pawła II.

Szydłowiecka uroczystość zbiegła się z watykańskim konsystorzem, w czasie, którego papież Franciszek ogłosił dzień uroczystości kanonizacyjnej naszego wielkiego Bł. Rodaka i bł. papieża Jana XXIII. Odbędzie się ona 27 kwietnia 2014 roku. Do tego historycznego wydarzenia, będziemy mogli w Szydłowcu, szczególnie się przygotowywać, mając w naszej farze dar relikwii I stopnia bł JP II.

Wprowadzenie relikwii do świątyni św. Zygmunta poprzedziły duchowe i modlitewne przygotowania. Końcowym akordem była niedziela 22 września, kiedy to kazania ukazujące postać i nauczanie Błogosławionego Rodaka, głosił ks. Dariusz Kowalczyk członek Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.