2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Wojewoda Kozłowski w Szydłowcu

by Marek Sokołowski on Maj 19, 2015

Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki spotkał się dziś po południu, na szydłowieckim Zamku,  z samorządowcami i pracownikami instytucji samorządowych i państwowych. Wojewoda przedstawił działania administracji rządowej, w zakresie wybranych tematów oraz oceny sytuacji powiatu szydłowieckiego. Wyraził nadzieję, że budowa drogi ekspresowej, inwestycja w „Dolinę Lotniczą” w Radomiu oraz rozwój rolnictwa, na podobieństwo powiatu przysuskiego, pomoże zmniejszyć problemy bezrobocia. Przyczyni się do poprawy sytuacji społecznej i gospodarczej i pomoże zmienić złą strukturę i kryzys rolnictwa w powiecie szydłowieckim.

Głos zabrał także starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki. Była możliwość zadawania wojewodzie pytań. Spotkanie dotyczące problemów Ziemi Szydłowieckiej, można chyba uznać za owoc mobilizacji Platformy Obywatelskiej, związanej z obecną kampania prezydencką. Obecność Wojewody dla samorządowców z terenu powiatu, była dogodną okazją do poruszenia bolączek i oczekiwań lokalnych społeczności.

W powiecie szydłowieckiej, w pierwszej turze wyborów, z wynikiem ponad 50% zwyciężył Andrzej Duda, drugi był Paweł Kukiz, dopiero trzeci wynik miał obecny prezydent Bronisław Komorowski.