2021-10-22

Imieniny: Klemensa i Amelii

Włoskie wojaże gimnazjalistów z Szydłowca

by Marek Sokołowski on Czerwiec 13, 2014

Uczniowie PG nr 1 w Wenecji

Wypoczynek i naukę we Włoszech dla swych uczniów zorganizowało w dniach od  30 maja do 8 czerwca Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II. Uczniowie przebywali w tym czasie na zielonej szkole w Caorle Lido Altanea we Włoszech.

Podczas pobytu w tym śródziemnomorskim kraju uczniowie zwiedzali pobliskie miasteczko Bibionne, poznali fenomen jednego z  najpiękniejszych miejsc świata – Wenecji oraz bawili się w największym parku rozrywki w północnych Włoszech w Gardalandzie.

Oprócz tego uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat kultury, zwyczajów i obyczajów panujących w tym kraju. Poruszając się wśród mieszkańców Włoch i chcąc się z nimi porozumieć młodzież wykorzystywała swoją znajomość języka angielskiego i poszerzała swoje zdolności posługiwania się nim. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzali zabytki Wiednia oraz poznawali „klimat” tego miasta nocą.

Wyjazd zorganizowała Aneta Jaromin – nauczycielka języka niemieckiego, a opiekę nad uczniami sprawowały: wicedyrektor szkoły Grażyna Król, Marianna Łaska – nauczycielka geografii oraz Aneta Gregorczyk – nauczycielka języka angielskiego.

(tekst: A.J.)