2022-05-22

Imieniny: Wandy i Zenona

Wkrótce ruszy szydłowiecki Żłobek

by Marek Sokołowski on Grudzień 12, 2015

9 grudnia odbył się odbiór prac budowlano-modernizacyjnych budynku Żłobka

Powołanie placówki świadczącej opiekę dla najmłodszych mieszkańców gminy Szydłowiec, to kolejne, po wprowadzeniu tzw. „gminnego becikowego”, prorodzinne przedsięwzięcie podjęte przez Burmistrza Artura Ludwa i Radę Miejską.  Żłobek ruszy od 1 stycznia 2016 roku, teraz dzięki  zakończonej, trwającej kilka miesięcy modernizacji znajdującego się przy ulicy Kościuszki w Szydłowcu, trwa jego kompleksowe wyposażanie, które pozwolił na uzyskanie estetycznego i przyjaznego miejsca dla najmłodszych dzieci.

Dyrektorem Żłobka Miejskiego w Szydłowcu została Magdalena Nowacka, która wkrótce przeprowadzi nabór pracowników.
Celem nowoutworzonej jednostki jest organizowanie i prowadzenie działalności opiekuńczej, wychowawczej oraz edukacyjnej dla 22 dzieci, w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 lat.

Statut nowoutworzonej jednostki reguluje szczegółowe zadania oraz sposób ich realizacji. Zawiera również zapisy dotyczące warunków przyjmowania dzieci do żłobka. Statut Żłobka Miejskiego oraz karta zgłoszenia dziecka do placówki dostępna jest w Kancelarii Urzędu Miejskiego – Rynek Wielki 1 oraz na stronie www.szydlowiec.pl
Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka do żłobka powinni złożyć komplet dokumentów w Zespole Edukacji i Finansów Oświaty – ul. Staszica 3a.

Życzymy udanego startu Placówce i zadowolenia rodziców, którzy skorzystają z tej nowej w Szydłowcu formy pomocy opiekuńczej nad małym dzieckiem.