2021-04-12

Imieniny: Roberta i Serwacego

Witaj Szkoło!

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 3, 2013

2 września rozpoczął się rok szkolny dla uczniów i nauczycieli. Tradycyjnie oficjalne rozpoczęcie poprzedziła inauguracyjna Msza Święta w Kościele św. Zygmunta, podczas której księża pobłogosławili uczniów na nowy rok szkolny. W Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego apel poprowadziła Dyrektor Małgorzata Świercz . Wszystkich swoich uczniów zachęcała do solidnej i starannej pracy , która na pewno zaowocuję jeszcze lepszymi wynikami niż w poprzednich latach.

W uroczystym powitaniu udział wzięli uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, wychowawcy, grono pedagogiczne, Burmistrz Miasta Andrzej Jarzyński, Dyrektor Zespołu Edukacji i Finansowania Oświaty Ewa Walczak, Komendant Straży Miejskiej Zbigniew Sobierajski, oraz Dyrekcja placówki. Po zakończeniu części oficjalnej na sali gimnastycznej, uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami przeszli do sal lekcyjnych, gdzie omówione zostały kwestie organizacyjne.

Od wtorku uczniowie zasiądą w szkolnych ławkach na 10 miesięcy. Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 przewidziano na 27 czerwca. Portal Szydłowiecki już dziś życzy wszystkim uczniom samych sukcesów, a nauczycielom wyrozumiałości i szacunku.

/A.Gawor/