2019-04-23

Imieniny: Joanny i Zuzanny

Wiosenny wieczór z Anią Bębenek…

by Marek Sokołowski on Kwiecień 12, 2014

W sobotni wieczór 12 kwietnia w ramach „Wiosennego wieczór z… ” zaśpiewała Ania Bębenek . Program prowadziła Agnieszka Sobutka-Klepaczewska, z Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu – Zamek.  Uczestnicy spotkania mogli posłuchać utalentowanej, bardzo młodej ale już ze sporym dorobkiem artystycznym wokalistki.

Ania ma 15 lat i w swoim dorobku ma już występy na wielkich scenach ogólnopolskich, a także międzynarodowych konkursów – wielokrotnie z sukcesami. Potwierdzają to nagrody i wyróżnienia. W 2013 roku została między innymi finalistką Międzynarodowego „Hope Festival” w Katowicach. Zajęła III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” w Krakowie, a kilka dni temu otrzymała nominację do II etapu 19. Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. W ostatnią sobotę wzięła udział w castingu do programu „Mam Talent” a teraz z niecierpliwością czeka na wyniki.

Podczas recitalu zaśpiewała m.in. piosenki: Selah Sue „This World”, Lemon „Napraw”, Mietek Szcześniak „Stoję czy leżę”, Birdy „People help the people”, Christina Perri „Jar of hearts”, Peggy Lee „Fever”.

Gościnnie dla szydłowieckiej publiczności wystąpiła także Natalia Sokołowska, która zaprezentowała duży talent wokalny w piosenkach: Beyonce „Ave Maria”, Marta Podulka „Nieodkryty ląd”. Ania i Natalia uczą się śpiewu pod okiem Anny Wilkiewicz w Pracowni Muzycznej PIANO.

Na zakończenie spotkania dyrektor Małgorzata Bernatek z SzCKiS „Zamek”, podziękowała w imieniu własnym i publiczności młodym artystkom za występ i życzyła wielu sukcesów muzycznych.

KP