2019-04-24

Imieniny: Urbana i Grzegorza

Wiosenne spotkanie z przedszkolakami

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 23, 2014

śmiłów przedszkole

W środę (23.04.2014 r.) policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu spotkali się wychowankami Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „ŚMIAŁEK” w Śmiłowie. Podczas spotkania policjanci omawiali zasady bezpiecznego zachowania się w trakcie poruszania się po drogach, podróżowania samochodem oraz podczas zabaw w domu i na świeżym powietrzu.

W trakcie spotkania została zademonstrowana postawa jaką należy przyjąć w kontakcie z atakującym agresywnym psem. Okazało się, że wielu z wychowanków zna numery telefonów alarmowych w tym ogólnopolskiego numeru 112. Dla wychowanków przedszkola został zaprezentowany mundur policyjny oraz niektóre elementy wyposażenia. Tradycyjnie dzieci przymierzały czapkę policyjną i dawały sygnały do zatrzymania tarczą policyjną.

Takie spotkanie policjantów z dziećmi ma na celu propagowanie właściwych zachowań w życiu codziennym, a dodatkowo stanowi dużą atrakcję dla najmłodszych, którzy aktywnie i z radością uczestniczą w takich zajęciach.

asp. szt. Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu