2021-04-17

Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Wielokrotnie tankował, nie płacił – został zatrzymany przez policjantów z Szydłowca

by Bartosz Kaluga on Październik 15, 2013

W  sobotę (12.10.2013) wieczorem dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej ze stacji  paliwowej przy trasie nr 7. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca srebrnego Fiata Punto zatankował paliwo i odjechał nie płacąc w kasie należności. Po otrzymaniu informacji dyżurny niezwłocznie zorganizował blokady dróg.

Punto sprawcy po kilku minutach zostało zlokalizowane przez radiowóz lecz kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci podjęli pościg i skuteczne zatrzymali uciekający pojazd. Za kierownicą Fiata siedział 32 letni mieszkaniec Wieliczki, który już kilkakrotnie tankował pojazd na tej stacji paliwowej bez zapłaty, posługując się skradzionymi tablicami rejestracyjnymi. Sprawca kradzieży został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymanemu mężczyźnie przedstawili zarzut za kradzież paliwa o łącznej wartości kilkuset złotych. Wczoraj (14.10.2013) prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

To nie koniec  represji wobec zatrzymanego ponieważ został on również ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł za brak uprawnień do kierowania i popełnione wykroczenia drogowe w czasie pościgu.

asp.szt. Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu

Źródło zdjęcia: © Sandor Jackal – Fotolia.com