2021-04-11

Imieniny: Dominika i Pankracego

Wielkopostne rekolekcje

by Marek Sokołowski on Kwiecień 8, 2014

Przez cztery dni od niedzieli do środy włącznie w parafii św. Zygmunta w Szydłowcu rekolekcje wielkopostne głosi ks. Roman Kotliński, profesor Seminarium Duchownego w Grodnie na Białorusi. Nauki skierowane są do dorosłych i osobno do młodzieży gimnazjalnej. Wierni licznie w nich uczestniczą.

Kaznodzieja przypadł chyba do gustu szydłowieckim parafianom, prezentuje bowiem entuzjazm wiary. Mówi w sposób porywający słuchaczy, a nauki przedstawia obrazując je ujmującymi przykładami i modlitewnym śpiewem. Zachęca wiernych do zawierzenia i oddania życia Chrystusowi, w tym grzechów, problemów i niepokojów. Mówił dziś  „Chrystusowy krzyż jest wołaniem do Ojca o przebaczenie. Chrystus zagubione owce bierze na ramiona i niesie. Taką owieczką potrzebująca pomocy jest każdy z nas. W Chrystusie objawia nam się taki Bóg, który nie wymierza nam kary a miłosierdzie„.

Rekolekcje i spowiedzi wielkanocne odbywają się w tych dniach, w  różnych parafiach powiatu szydłowieckiego. W Szydłowcu spowiedź wielkopostna odbędzie się w czwartek 10 kwietnia.