2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Wielki Turniej FIFA 16 organizacyjnym sukcesem!

by Bartosz Kaluga on Marzec 12, 2016

Dziś od godziny 10:00 w sali kinowej szydłowieckiego  trwał Wielki Turniej FIFA 16.

E-sportowe rozgrywki w jedną z najpopularniejszych gier piłkarskich cieszyły się dużym zainteresowaniem. Lista uczestników, na której było 32 miejsca zapełniła się w bardzo szybkim tempie.

Jeśli chodzi o kwestie organizacyjne, turniej ten z pewnością możemy nazwać sukcesem. Sześć stanowisk, profesjonalne oświetlenie, oraz stylowe statuetki dla najlepszych stworzyły świetną atmosferę w kinówce!

Faza grupowa wyłoniła  8 zawodników, którzy walczyli o miejsce w najlepszej czwórce i możliwość wejścia do finału. W parach półfinałowych spotkali się:

  • Karol Sobczak – Mateusz Rogoziński
  • Dominik Piszczek – Kacper Litwin

Do finału awansowali Mateusz i Dominiki, zaś w meczu o 3 miejsce lepszy okazał się Kacper Litwin pokonując Sobczaka 2:0. Nadszedł wreszcie czas na wyczekiwany finał, w którym wyższość przeciwnika musiał uznać Dominik Piszczek przegrywając mecz z Rogozińskim 3:6.

– Generalnie…ludzie odpowiedzialni za turniej spisali się na medal organizując ten event. Myślę, że wszyscy świetnie się bawili rywalizując o wygraną. Chętnych nie brakowało a co za tym idzie emocji również – tak dzisiejszy turniej skomentował zdobywca 2 miejsca  Dominik Piszczek.

Mamy nadzieję, że WIELKI TURNIEJ FIFA wpiszę się na stałe w szydłowieckie kalendarz wydarzeń. Była to nie lada gratka dla miłośników rozgrywek na konsoli Xbox 360.

Za organizacje turnieju odpowiedzialny był Michał Czyżewski, którego wspierali inni pracownicy SCKZ m.in. Agnieszka Sobutka Klepaczewska, Wiesław Jarząbek  i Paweł Wieczorek. Wydarzenie prowadził Mateusz Jodła. Współorganizatorem Wielkiego Turnieju FIFA 16 była firma Vividcolor.