2021-04-12

Imieniny: Roberta i Serwacego

Wianki nad Zalewem

by pa pa on Czerwiec 25, 2013

W sobotni wieczór 22 czerwca dla szydłowieckiej publiczności zgromadzonej w Ośrodku Zalew, przy Folwarcznej, jako pierwsza zgrała miejscowa kapela AEROSPATILE. Młodzi muzycy zaprezentowali własne utwory o niebanalnych tekstach i muzyce stanowiące mieszankę hard rocka i heavy metalu. Po dość mocnych brzmieniach na wiankowej scenie zrobiło się troszkę bardziej melancholijnie i nastrojowo, a to za sprawą Aleksandry Krupy, Żanety Sasin i Zuzanny Gadowskiej. Te trzy utalentowane wokalistki zaserwowały publiczności godzinny koncert złożony z przebojów polskiej i światowej sceny muzycznej.

Po prezentacjach naszych rodzimych wykonawców na scenie pojawił się pierwszy z gości specjalnych tegorocznych Wianków – zespół BUBLICZKI. Kapela, której swoją muzyką udało się podbić widownię i jury telewizyjnego programu MUST BE THE MIUSIC uwiodła również szydłowiecką publiczność. W rytm utworów, które stanowiły niesamowicie energetyczną mieszankę bałkańskich, cygańskich i żydowskich motywów oraz polskiej tradycji, zarówno młodsi jak i starsi bawili się wyśmienicie. Tuż po koncercie niebo nad Szydłowcem rozbłysło wieloma kolorami. Podczas 10 minutowego pokazu sztucznych ogni nie zabrakło charakterystycznych i widowiskowych elementów kwiatowych: brokatowych piwonii i dandelionów, czyli roznoszonych przez  wiatr dmuchawców, a także spływających z nieba kolorowych wierzb.

Zanim na scenie zainstalował się kolejny gość specjalny, w czasie przerwy technicznej, dawkę swoich umiejętności zaprezentował DJ CZYKU. Jako ostatni wiankową sceną zawładnął radomski Zespół ALICETEA, który zaserwował wybuchową dawkę reggowych rytmów z domieszką dancehallu, ska i hip hopu. Mimo późnej pory i komarów publiczność doskonale się bawiła się pod sceną, śpiewając razem z zespołem ich największe przeboje. Muzycy na zakończenie podkreślili, że mało jest w Polsce miejsc gdzie publiczność w różnym wieku tak wspaniale potrafi się bawić.

               Tegoroczne WIANKI, choć już poza nami to chyba na długo pozostaną w pamięci mieszkańców Szydłowca, wielorakość gatunków muzycznych na scenie, zmiana miejsca oraz bezsprzecznie niesamowicie energetyczni goście specjalni imprezy – wszystko to sprawiło, że szydłowiecka noc sobótkowa była wyjątkowa. Organizatorami imprezy plenerowej „Wianki” było Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek.

Tekst: Agnieszka Klepaczewska