2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj pierwszaki

by Bartosz Kaluga on Listopad 4, 2016

„Wczoraj przedszkolaki, dzisiaj pierwszaki” takim mottem przewodnim rozpoczęła się dzisiejsza inauguracja przyjęcia pierwszoklasistów do braci uczniowskiej, wraz z wychowawcą panią Ewą Zimnicką w Publicznej Szkole Podstawowej im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Wysokiej.

Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów, musiały wykazać się wszelakimi umiejętnościami. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie i tradycyjne pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem przez pana dyrektora Krzysztofa Ubysza. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe upominki, dyplomy i odblaski. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości był jeszcze czas na pamiątkowe zdjęcia klasy pierwszej .

Gorące podziękowania składamy Rodzicom, którzy stanęli na wysokości zadania, Dyrekcji oraz przedstawicielom placówek oświatowych i gminnych, za uwieńczenie swoja obecnością tegoż wyjątkowego dnia w naszej szkole. Witajcie pierwszoklasiści w naszej szkolnej rodzinie !