2022-12-09

Imieniny:

Wczasy na Sycylii – które rejony odwiedzić?

by Bartosz Kaluga on Sierpień 28, 2017

Sycylia to niesamowity rejon, który każdego roku przyciąga liczne grupy turystów. Za Sycylią przemawia nie tylko wspaniała wakacyjna pogoda, ale również szereg miejsc, które każdy podróżnik powinien odwiedzić. Dziś opowiemy o kilku z nich.

Wybierasz się na wczasy Sycylia autokarem, a może preferujesz wczasy samolotem ? Świetnie, koniecznie odwiedź te miejsca:

1) Katedra w Monreale

Przepiękne dzieło sztuki normańskiej, które zachwyca pod każdym kątem. W środku znajdziemy ogrom ozdobnych mozaik, które zapierają dech w piersi. Monreale jest umiejscowione nad Palermo, bardzo blisko centrum.

2) Wulkan Etna

Główna atrakcja w Sycylii. Organizowane są wycieczki piesze na szczyt wulkanu, ale również istnieje możliwość wycieczki jeepem. Przepiękne widoki z pewnością spełnią oczekiwania zapalonych turystów.

3) Stare miasto – Noto

Na południowo-wschodnim krańcu Sycylii znajdziemy Dolinę Noto. Właśnie tutaj możemy podziwiać przepiękną architekturę barokową. W centrum znajduje się wiele kościołów, teatrów czy pałaców. Fani architektury, a tym bardziej stylu barokowego, będą zachwyceni.

4) Castello di Lombardia

Jeden z największych włoskich zamków o powierzchni 25 tys. metrów kwadratowych. Niestety nie zachował się on w 100% w idealnym stanie, częściowo możemy jedynie podziwiać jego ruiny, ale nie zmienia to faktu, że jest to obowiązkowy punkt Twojej wycieczki.

5) Pizza w Syrakuzach

Po wyprawie koniecznie trzeba napełnić brzuchy. Co innego zjeść we Włoszech jak nie pizzę ? Serdecznie polecamy wybrać się do Syrakuzy, gdzie nie tylko znajdziemy najlepsze restauracje / pizzerie, ale również obejrzymy majestatyczne stare miasto.

Wybierz wakacje Sycylia All Inclusive i ciesz się wyprawą. Zapraszamy do naszego biura podróży New Challenge. Oferujemy szeroki zakres nie tylko wczasów. Znajdziesz u nas również wycieczki, kolonie i obozy i podróże dla seniorów w różne zakątki świata poczynając od wspomnianej Sycylii, Chorwacji i na Bułgarii kończąc. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i podróży z New Challenge.