2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

Ważny dzień dla pierwszaków – Pasowanie na ucznia

by Bartosz Kaluga on Listopad 8, 2016

Nie tak dawno najmłodsi uczniowie PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu przeżywali bardzo ważny moment w swoim życiu – pierwszy dzień w pierwszej klasie, a już w piątek, 28 października 2016 roku, pani dyrektor Danuta Gnat dokonała uroczystego pasowania na ucznia.

To niezwykły dzień nie tylko dla pierwszaków, toteż na uroczystość licznie przybyli rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i goście specjalni – Burmistrz Miasta – pan Artur Ludew, przewodniczący Rady Miejskiej w Szydłowcu – pan Marek Artur Koniarczyk, pełniąca obowiązki dyrektora Zespołu Edukacji i Finansów Oświaty w Szydłowcu – pani  Dorota Nowak, pełnomocnik ds. społecznych i współpracy z organizacjami pozarządowymi – pani Jadwiga Kopycka, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu Wydział d/s Nieletnich – aspirant Piotr Zięba oraz przewodniczący Rady Rodziców –  pan Sławomir Nojek i wiceprzewodnicząca Rady Rodziców – pani Katarzyna Tomczyk. Uczniowie z wielkim przejęciem wysłuchali odczytanej przez panią wicedyrektor Grażynę Olesińską roty przypieczętowując ją słowem „ślubuję”. Miłą niespodzianką dla dzieci były liczne prezenty ufundowane przez przybyłych na uroczystość gości.Następnie wszyscy wspaniale bawili się podczas oglądania przedstawienia w wykonaniu uczniów klasy II d pod kierunkiem pani Barbary Gutowskiej.

Tak ważny moment w życiu dzieci nie mógł pozostać nie uwieczniony na fotografiach, do których nasze pierwszaki chętnie pozowały. Spotkanie zakończyło się słodkim  poczęstunkiem i wesołymi rozmowami przy stole.