2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

Warsztaty z przedsiębiorczości w szydłowieckim gimnazjum

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 15, 2016

Warsztaty z przedsiębiorczości w klasach III PG1 w ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu w ramach projektu Startup Days for Youth

Uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum nr 1 w Szydłowcu 15 września 2016r. rozpoczęli realizację projektu Startup Days for Youth prowadzonego przez Instytut Edukacji Pozytywnej w Warszawie. Projekt wychodzi poza standardową ofertę zajęć. Poprzez wykorzystanie nowoczesnych metod edukacyjnych ma za zadanie zapoznać młodzież ze specyfiką współczesnej sceny startupowej oraz nowych mediów. Uczniowie zapoznają się z nowymi formami przedsiębiorczego spędzania czasu pracy, pracy na modelach biznesowych, zarządzaniem projektami.

Trenerzy z Instytutu Edukacji Pozytywnej przeprowadzą w szkole24 godz. warsztatów, w których pomogą kształtować wartości, postawy i kompetencje. Uczniowie biorący udział w zajęciach poznają siebie, nauczą się organizować i współpracować. Znaczące dla całości zajęć będzie rozwijanie w dzieciach ekspresyjności i kreatywności. Trzecioklasiści dowiedzą się, jakie znaczenie ma we współczesnej gospodarce tworzenie produktów/usług odpowiadających na potrzeby konsumentów i jak te potrzeba badać.

 Projekt skierowany jest do wszystkich uczniów klas trzecich PG nr 1 w Zespole Szkół w Szydłowcu i potrwa do 17 listopada.