2021-04-17

Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Warsztaty Modowe przy PL. M.Konopnickiej

by on Sierpień 23, 2013

Warsztaty modowe trwają! Wciąż można do nich dołączyć. Wszystkich chętnych zaprasza rezydencja Przetworów. Akcji Twórczego Recyklingu. Codziennie od 19 do 25 sierpnia przy pl M. Konopnickiej 14 grupa fantastycznych ludzi zbiera się, aby wykreować sobie własny indywidualny styl mody.

Zajęcia prowadzone są przez projektantki Patkę Smirnow oraz Karinę Królak. Patka projektuje dzianiny, ubrania, dodatki, oraz przedmioty użytkowe, realizuje zamówienia indywidualne oraz tworzy kolekcje autorskie. Jej rynkowym przebojem stały się „torby Ekozoficzne”, wyplecione z wyrzucanych na śmieci toreb plastikowych, tzw „reklamówek”. Patka Smirnow prowadzi autorski blog modowy znajdujący się pod adresem: www.patkasmirnow.blogspot.com

Karina jest natomiast projektantką biżuterii. Jej biżuteria zdobi sesje zdjęciowe polskich i zagranicznych magazynów. Biżuteria autorstwa Kariny wychodzi poza podstawowe trendy, a jej znakiem rozpoznawczym jest pomysłowość i różnorodność. Karina stara się również poprzez swoją twórczość promować recykling. W 2010 roku znalazła się w grupie 5 projektantów zaproszonych przez firmę Svaworski do zaprojektowania wzoru biżuterii wyznaczającego trendy na całym świecie. Grono jej klientek stale się zwiększa a do tej grupy dołączyła ostatnio Madonna. Można o niej przeczytać na stronie http://www.artbiznes.pl/index.php/karina-krolak-i-bizuteria-ktora-pokochaly-madonna-i-lana-del-rey/

Na zajęciach modowych do tej pory wykonano już nakrycia i ozdoby na głowę. Tworzono je z przeróżnych materiałów, guzików koralików, sznurków. Kolejne dni upływają na tworzeniu swetrowych przetworów, na zabawie formą. Projektantki wciąż zaskakują pomysłowością, a uczestnicy z ciekawością wyczekują kolejnych koncepcji.

Uwieńczeniem tych ciekawych przetworów będzie Wielki Finał! Jego rozpoczęcie odbędzie się 24 sierpnia na rynku o godz. 20.30. Podczas finału będziemy mieli możliwość obejrzenia uczestniczek warsztatów w zaprojektowanych przez siebie przetworach. Dlatego też w imieniu organizatorów, uczestników i naszym serdecznie zapraszamy.

Warsztaty modowe odbywają się w ramach projektu Wyszło Szydło! Realizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu Zamek oraz Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie PROJEKTORIAT.

Autor tekstu i zdjęć: A. Gawor