2021-04-14

Imieniny: Zofii i Jana

Warszawa – Radom – Kielce – Kraków, od 15 grudnia bez Szydłowca

by Marek Sokołowski on Listopad 24, 2013 · 5 komentarzy

Siatka połączeń kolejowych PKP Intercity w sezonie 2013/2014 niestety na linii nr 8 Warszawa-Kraków nie będzie już zawierała praktycznie pociągów pośpiesznych, które zatrzymywałyby się na stacji PKP w Szydłowcu. Komunikat przewoźnika jest w tej sprawie bardzo lakoniczny, acz dosadny „Ze względu na brak zainteresowania zawieszenie postojów na stacji Szydłowiec”.

W nowym rozkładzie na stacji Szydłowiec zatrzymywać się będą pociągi osobowe Kolei Mazowieckich do Skarżyska i Radomia, jeden osobowy do Warszawy Wschodniej oraz tylko jeden pośpieszny TLK z Warszawy do Kielc. Jednym słowem bieda i regres dla Szydłowca. Decyzja PKP Intercity na pewno utrudni komunikację z Szydłowcem, dla którego najbliższą stacją będzie Skarżysko-Kamienna. Warto aby tym zainteresowali się miejscowi samorządowcy, szczególnie w aspekcie szumnie zapowiadanej perspektywy turystycznej.

Powiat szydłowiecki według nieoficjalnych informacji decyzją PKP otrzyma niebawem działkę pod drogą powiatową, położoną do tej pory na terenie PKP. Wraz z działką drogową Powiat przejmie także ruinę dworca PKP. Czy to będzie czemuś służyć, chyba już nie…