2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

Walentynki ze służbami mundurowymi

by Marek Sokołowski on Luty 15, 2016

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej w Walentynki przeprowadzili działania, podczas których przekazywali pasażerom kontrolowanych pojazdów serduszka promujące walkę z piratami drogowymi.

W dniu 14 lutego 2016 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu przeprowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne. W ramach prowadzonej współpracy Straż Graniczna i Żandarmeria Wojskowa włączyła się w „Dniu Zakochanych” do policyjnych działań „WALENTYNKI-Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. W ramach akcji kontrolując pojazdy na drodze funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej i Żandarmerii wręczali pasażerom kontrolowanych pojazdów serduszka promujące walkę z piratami drogowymi.

To nie pierwsze takie wspólne działania różnych służb mundurowych. W okresie ferii policjanci z KPP w Szydłowcu razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej, realizowali działania w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży szkolnej udającej się na zimowy wypoczynek i powracających z ferii zimowych oraz sprawdzali legalność pobytu obcokrajowców na terenie naszego kraju.

Do podstawowych zadań policjantów drogówki, w tym okresie należy kontrola autokarów. Funkcjonariusze sprawdzali ich stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie. Sprawdzali  kierujących pod kątem trzeźwości i wymaganych dokumentów jak również to, czy pasażerowie przewożeni są zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa.

sierż. Marlena Skórkiewicz