2022-12-09

Imieniny:

Walendów Park – jakie udogodnienia oferuje swoim przyszłym mieszkańcom?

by Bartosz Kaluga on Maj 21, 2018

O inwestycjach deweloperskich można mówić wiele. Zazwyczaj interesują nas ceny metra kwadratowego lokalu, stan techniczny budynków, postać oraz reputacja dewelopera, czas realizacji projektu czy ilość wolnych, jeszcze niezarezerwowanych mieszkań. Co jednak z udogodnieniami? Dlaczego spychamy je na drugi tor?

Dziś na przykładzie inwestycji Walendów Park sprawdzimy, co takiego umyka naszym oczom. O położonej pod Warszawą, w niedalekim sąsiedztwie Nadarzyna oraz Pruszkowa wiadomo już dość dużo. Znamy lokalizację osiedla, ilość mieszkań, dewelopera oraz jego reputację, a nawet mogliśmy zapoznać się ze zdjęciami z budowy. Warto jednak uzmysłowić sobie, jakie udogodnienia osiedle oferuje swoim przyszłym potencjalnym mieszkańcom. A jest o czym mówić.

 

Balkony lub tarasy dla każdego mieszkania!

Ta dość niespotykana praktyka obdarowywania każdego z mieszkańców własnym skrawkiem natury ma swoje miejsce właśnie w Walendowie. Dotychczas zazwyczaj tylko wyższe kondygnacje budynków posiadały balkony. W tym wypadku jednak inwestor postarał się o to, by każdy z kupujących mógł cieszyć się dodatkową przestrzenią. Takie rozwiązanie mocno wyróżnia tę inwestycję na tle innych. Warto zwrócić uwagę na lokale umiejscowione na parterze. Będą one bowiem wyposażone w tarasy czy też mini-ogródki, które w sezonie ciepłym idealnie sprawdzą się podczas spotkań z rodziną, ze znajomymi czy jako miejsce do zorganizowania grilla albo małej imprezy.

Zadbane alejki i place zabaw urozmaicą życie

Inwestor nie zapomniał jednak również o najmłodszych mieszkańcach nowego osiedla. Specjalnie dla nich wybuduje nowoczesny plac zabaw z ciekawym wyposażeniem. Dzięki temu rodzice będą mogli trochę odpocząć, wiedząc, że ich pociechy bezpiecznie bawią się wewnątrz ogrodzonego osiedla, na którym nie pojawi się nikt nieproszony. Ładne, zielone alejki to jednak również ciekawe rozwiązanie dla przedstawicieli starszego pokolenia, którym chętnie poleca się spacerowanie i odpoczywanie na ławkach.

Wizualizacja osiedla. Źródło: www.walendowpark.pl/inwestycja.html

Lasy, jeziora i ścieżki wędrowne na pewno zaciekawią aktywnych

Nawet samo położenie osiedla jest już udogodnieniem dla mieszkańców. Walendów Park znajduje się w ciekawym przyrodniczo miejscu, gdzie można odkryć liczne zielone zakątki idealne do tego, by aktywnie w nich wypocząć. Nawet blisko położone jeziora i stawy rzeki Utraty to wspaniała atrakcja. Warto korzystać z tych dobrodziejstw podczas wolnych dni, gdy całą rodziną można wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicy, długi letni spacer, czy piknik w cieniu drzew na jednej z leśnych polan.

Osiedle będzie posiadało małą infrastrukturę!

Niecodziennie zdarza się, by osiedla mieszkaniowe były wyposażone w klub fitness, świetlicę czy… przedszkole! Walendów Park jest jednak wyjątkiem od tej reguły. Inwestor zadbał o to, by miejsce na tak zwaną małą infrastrukturę na terenie osiedla znalazło się. Lokale usługowe powstaną i będą ułatwiały życie mieszkańcom. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na obecność podziemnego garażu, który – zgodnie z ustaleniami – będzie ograniczał ruch kołowy.