2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Wakacyjny Galimatias

by Bartosz Kaluga on Lipiec 18, 2014

Po kilku jakże deszczowych i mokrych dniach w końcu nastała prawdziwa letnia pogoda. Wakacje to to co dzieci lubią najbardziej, a my nie lubimy kiedy dzieci się nudzą. Dlatego przyjeżdżamy do was z Wakacyjnymi, Objazdowymi, Galimatiasami Osiedlowymi. Jeden z takich Wakacyjnych Galimatiasów odbył się wczoraj na Osiedlu Zamkowa.

Na szczęście burza ominęła Szydłowiec i mogliśmy się cieszyć piękną, letnią aurą. Rozpoczęliśmy od zabaw z chustą animacyjną i zabawą w projektanta mody. Natępnie dzieci odgadywały zagadki z magicznego, balonowego drzewa, które zakwitło w centrum osiedla. Była również zabawa w teatr i inscenizacja Rzepki – J. Tuwima, a także bańkowe czary-mary. Na zakończenie dzieci malowały Bibliowskazy i mapę jak dotrzeć do naszej Biblioteki. Bibliowskazy zostały umieszczone w okolicy Regionalnego Centrum Biblioteczno-Multimedialnego, gdzie wskazują drogę do Biblioteki.

Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy przegapili nasz Wakacyjny Galimatias. Wypatrujcie nas 7 sierpnia na osiedlu Wschód w pobliżu Biedronki.

Monika Pawłowska-Szymkiewicz

Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne SCKiS-Zamek