2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Wakacyjne zwiedzanie Warszawy: co zobaczyć w stolicy?

by Bartosz Kaluga on Lipiec 9, 2017

Każdy powinien choć raz odwiedzić naszą stolicę. To miasto, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością. Jeśli dobrze rozplanujemy weekend, jesteśmy w stanie w dwa dni zobaczyć naprawdę mnóstwo atrakcji. Co warto zobaczyć w Warszawie? Przedstawiamy.

Starówka

Będąc w Warszawie, nie sposób nie odwiedzić Starego Miasta i Barbakanu. To najstarsza dzielnica miasta, którą tworzą Zamek Królewski, zabytkowe kościoły, a także XVII i XVIII-wieczne kamienice. Starówka otoczona jest przez mur obronny z czerwonej cegły. Mnóstwo tutaj klimatycznych uliczek i tajemniczych miejsc, przepięknych ogródków. Czeka na nas tutaj również Kolumna Zygmunta, Bazylika Archikatedralna pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, Muzeum Warszawy i wiele innych. Obowiązkowo należy wypić kawę na jednym z placów. To tutaj smakuje tak, jak nigdzie indziej, a przy okazji możemy obserwować tętniącą życiem Warszawę.

Zwiedzanie Warszawy: Łazienki Królewskie

Decydując się na zwiedzanie Warszawy, nie powinniśmy pomijać Łazienek Królewskich. Ta letnia siedziba królów polskich ma naprawdę mnóstwo atrakcji do zaoferowania. Najpiękniej jest tutaj na wiosnę lub jesienią. Obowiązkowo powinniśmy się wybrać wtedy na spacer. To także idealne miejsce do treningów na świeżym powietrzu czy zrelaksowania się przy muzyce Chopina. Możemy także skorzystać z usług przewodnika, który opowie nam o tym niezwykłym miejscu i sprawi, że zachowamy wspomnienia na dłużej. Zwiedzanie z przewodnikiem ma także inne zalety – osoba związana z danym miastem, poleci nam gdzie warto zjeść, zatrzymać się na nocleg, pokaże nam miejsca, których nie znajdziemy w książkowych przewodnikach.

 

Wisła

Miejsce, w którym w lecie aż roi się od turystów i tutejszych. Bulwary są jednym z najpiękniejszych miejsc na mapie Warszawy. Jeżeli chcemy zobaczyć stolicę od bardziej rozrywkowej strony, warto wybrać dyskoteki na barkach, wybrać się na plażę. Dla osób, które wolą spokojniejszą formę rozrywki, proponujemy wybranie kina plenerowego, mobilnych teatrów czy pokazy świetlne. W niedalekiej odległości znajduje się Centrum Nauki Kopernik, które koniecznie trzeba odwiedzić.