2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Wakacyjne kontrole autokarów/busów

by Bartosz Kaluga on Lipiec 1, 2014

Rozpoczęły się wakacje coraz więcej dzieci i młodzieży wyjeżdża na letni zorganizowany wypoczynek. Możemy zaobserwować w tym czasie wzmożony ruch autokarów na drogach. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z najważniejszych priorytetów w działaniach szydłowieckich policjantów. Dlatego w trakcie tegorocznych  wakacji  nad  naszym  bezpieczeństwem będą  czuwać policjanci zarówno z Wydziału Ruchu Drogowego jak i z Wydziału Prewencji. Policjanci w swoich działaniach na drogach będą zwracać szczególną uwagę na sposoby i warunki przewozu najmłodszych pasażerów. Szczególnym nadzorem  zostaną  objęte  autobusy, busy   przewożące  dzieci i młodzież na  letni wakacyjny  wypoczynek. Policjanci będą sprawdzać  stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców oraz ich uprawnienia do przewozu osób.

Rodzice bądź organizatorzy chcący upewnić się co do bezpieczeństwa transportu, swoich pociech powinni kontaktować się z  Komendą Powiatową Policji w Szydłowcu  przed planowanym wyjazdem  i   uzgodnić termin kontroli przesyłając informacje pisemną na fax 048 6177245  lub kontaktując się telefonicznie z Naczelnikiem Wydziału  Ruchu Drogowego podinsp. Markiem Gawinem  pod numerem  048 6177230.

Na terenie działania KPP W Szydłowcu zostały wyznaczone miejsca do kontroli autobusów i są nimi : (Szydłowiec, ul. Kościuszki parking na wysokości placu pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego; ul. Kościuszki parking przy Parku Niepodległości; parking przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji; Orońsko parking przy trasie   E-7 i PSP).

asp.szt. Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu