2021-04-14

Imieniny: Zofii i Jana

Wakacyjne klimaty w szkołach

by pa pa on Lipiec 2, 2013

Uczniowie mają już upragnione wakacje. Nie znaczy to jednak, że szkoły będą zamknięte. Codziennie od godz. 7:00 do 15:00 są pełnione dyżury, podczas których uczniowie będą mogli skorzystać z boisk szkolnych czy hal sportowych. Dla najmłodszych przez cały dzień zostaną udostępnione place zabaw.

W ramach letniego wypoczynku Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi organizuję od 01.07.2013. do 12.07.2013 dwutygodniowa półkolonie „Bezpieczne Wakacje” dofinansowaną przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i przeciwdziałania Narkomani w Szydłowcu. Z tej formy wypoczynku będą mogły skorzystać chętne dzieci z w/w placówki jak i z Przedszkola Samorządowego im. Tęczowego Misia w Szydłowcu.

Rozpoczynające się wakacje to także czas remontów w szkołach. Uczniów nie będzie – więc można wymienić okna, drzwi, naprawić sanitariaty. Malowanie sal, pomieszczeń szkoły, wymiana opraw oświetleniowych, naprawa posadzek to tylko część tego co jest do wykonania.

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu, remontu wymaga dach nad aulą szkolną,  naprawa dachu pociągnie spore wydatki.  Natomiast w Fili w Zdziechowie, planowane jest dokończenie remontu pomieszczeń. Zmiana instalacji wodociągowej i ciepłowniczej w części piwnicznej budynku, wyrównania terenu z przeznaczeniem na przygotowanie boiska trawiastego.

tekst: Agnieszka Gawor