2019-04-20

Imieniny: Wiktora i Tymoteusza

Wakacje 2013 z SCKiS.

by Marek Sokołowski on Lipiec 3, 2013

Wakacje stały się faktem. Od kilku dni dzieci z naszego rejonu cieszą się z powodu szkolnej przerwy. Zapewne część z nich wyjedzie na wypoczynek poza miejscem zamieszkania – na wczasy, kolonie czy obozy. Jednak największą grupę – jak co roku – będą stanowiły te dzieci, które wakacyjną labę spędzą w domu. Naprzeciw potrzebie zapewnienia tym dzieciakom ciekawych form spędzenia czasu wolnego wychodzi – jak zwykle z resztą – nieocenione Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu.

Poniżej prezentujemy kalendarz imprez i działań realizowanych w czasie wakacji przez SCKiS.

ZAJĘCIA KULTURALNE:

12 – 13 lipca, godz. 16.00 – PSP w Zdziechowie

WYSZŁO SZYDŁO! SŁONECZNY BIBLIOWÓZ w Zdziechowie !

Organizatorzy : Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek, Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie „Projektoriat”

WYSZŁO SZYDŁO ! SŁONECZNY BIBLIOWÓZ w Zdziechowie ! Plac przyszkolny, 12 i 13 lipca 2013r.

12 lipca, godz 16.00 Otwarcie Biblioteki na Kółkach. Przyjdź, wypożycz, zapisz się! Ania Broda Moja Tajemnica czyli jak bawić się muzyką i słowem – koncert i podręczny warsztatcik muzyczno – literacki – piosenki śmieszne i dziwne, liryczne i fantastyczne, bajeczne i o wietrze …wiersze i muzyka dla smyka w towarzystwie cymbałów, pianina i srebrnego trójkąta! W programie teksty m.in. D.Gellner, D.Wawiłow, N.Usenko – o czarnym lwie , srebrnych księżniczkach,o skrzatach i innych niezwykłych zjawiskach. Ponadto: Konkursy i zabawy z książką – m.in. Wyliczanki – zgadywanki, rozsypanki literackie, zabawa w projektanta, malowanie twarzy oraz balonowe show.Rodzinne warsztaty plastyczne – działania aktywizujące mieszkańców bez względu na wiek i umiejętności , których efektem ma być wykonanie plenerowego ekranu kinowego. Działania przewidziane są dla uczestników w każdym wieku. Dorosłych poprosimy o przygotowanie miejsca i pomoc przy cięższych pracach technicznych, młodzież wykona projekty związane z powstaniem miejscowego ekranu oraz przy pomocy dorosłych zrealizuje założenia najciekawszego projektu. Natomiast o udekorowanie miejsca do plenerowych projekcji poprosimy najmłodszych mieszkańców Zdziechowa. Letnie kino familijne

13 lipca, godz.16.00 Rzepka, balodrzewo i inne zabawy – zabawy czytelnicze. Wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami Zdziechowa, Chustek i Wysokiej spróbujemy m.in. aktorsko zaprezentować wiersz Juliana Tuwima „Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie”, rozwiązać przeróżne zagadki z ZAGADKOWEGO BALODRZEWA.

Niezwykła mapa trójmiasta – warsztaty plastyczne – podczas warsztatów powstanie wielka mapa Zdziechowa, Chustek i Wysokiej

Zdziechowianki – muzyczno–kulinarne warsztaty kulturalne – razem zespołem pośpiewamy i pogotujemy a to wszystko w bardzo kulturalnej atmosferze. Przez cały czas czynna będzie Biblioteka na kółkach, gdzie można się będzie zapoznać z nowościami i wypożyczyć książki.

Działania prowadzone przez Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek oraz Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie PROJEKTORIAT w ramach projektu WYSZŁO SZYDŁO ! realizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

27 – 28 lipca, godz. 16.00 – ZS w Majdowie

WYSZŁO SZYDŁO ! SŁONECZNY BIBLIOWÓZ w Majdowie

Organizatorzy : Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek, Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie „Projektoriat”

Działania realizowane w ramach projektu WYSZŁO SZYDŁO ! realizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Lipiec – sierpień, Regionalne Centrum Biblioteczno–Multimedialne, ul. Kolejowa 9b

KOLOROWE WAKACJE – zajęcia plastyczne adresowane do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów

W każdy poniedziałek i czwartek w godz. 13.30 – 15.00 zapraszamy na cykl zajęć plastycznych.

W programie spotkań : SYMETRIA CZY RYTM – ćwiczenia układów kompozycyjnych

„ZABAWA BARWĄ” – sugestia koloru, ćwiczenia kolorystyczne

„TO JEST MOJE” – projektowanie własnego logo, exlibrisu

ARTYSTYCZNE SPOTKANIA Z NATURĄ – rysowanie i malowanie w plenerze

„STAROŻYTNE OPOWIEŚCI” – ciekawostki z historii sztuki starożytnej – Egipt, Grecja , Rzym.

Zapraszamy na pierwsze zajęcia 8 lipca 2013 r. o godz. 13.30 do Regionalnego Centrum Biblioteczno – Multimedialnego, ul. Kolejowa 9b.

Lipiec – sierpień, Regionalne Centrum Biblioteczno – Multimedialne, ul. Kolejowa 9b

WAKACYJNE WARSZTATY TEATRALNE

W czasie wakacji wszystkich miłośników sceny i teatru zapraszamy za warsztaty teatralne.

Jeżeli:

  • lubisz teatr i pragniesz rozwijać swoje zamiłowanie
  • chcesz pracować nad sobą
  • chcesz uruchomić swój głos i ciało
  • chcesz nauczyć się używać swych emocji
  • chcesz nauczyć się interpretacji tekstu
  • chcesz przełamać swoją wstydliwość
  • chcesz miło i pożytecznie spędzić czas z innymi twórczymi ludźmi

każdy z tych powodów jest wystarczający, by przyjść do nas , czekamy na Ciebie w każdy poniedziałek i wtorek o godz. 12.00 w RCBM, ul. Kolejowa 9b.

20 – 29 sierpnia, Regionalne Centrum Biblioteczno – Multimedialne, ul. Kolejowa 9b

LETNIE ŚPIEWY CHÓRALNE warsztaty wokalne z Chórem Miasta Szydłowca GAUDIUM CANTI

ZAJĘCIA SPORTOWE

2 lipca, boisko sportowe Orlik 2012, ul. Sportowa Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej drużyn osiedlowych w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

06.07.2013r,hala sportowa przy ZS JP II ul. Wschodnia 57 III -letnie Grand Prix Mazowsza w Tenisie Stołowym amatorów Szydłowiec 2013r. Pierwszy turniej z cyklu czterech turniejów.

07.07.2013r., korty tenisowe, ul. Sportowa V Otwarte Mistrzostwa Szydłowca w Tenisie Ziemnym Amatorów o Puchar Burmistrza.

13.07.2013r., hala sportowa przy ZS JP II ul. Wschodnia 57 III -letnie Grand Prix Mazowsza w Tenisie Stołowym amatorów Szydłowiec 2013r. Drugi turniej z cyklu czterech turniejów.

14.07.2013r., boiska nad Zalewem, ul. Folwarczna II Otwarte Mistrzostwa Szydłowca w Siatkówce Plażowej o Puchar Burmistrza.

20.07.2013r., hala sportowa przy ZS JP II ul. Wschodnia 57 III -letnie Grand Prix Mazowsza w Tenisie Stołowym amatorów Szydłowiec 2013r. Trzeci turniej z cyklu czterech turniejów.

21.07.2013r., korty tenisowe, ul. Sportowa Turniej Tenisa Ziemnego dla dzieci i młodzieży

20.07.2013r., hala sportowa przy ZS JP II ul. Wschodnia 57 III -letnie Grand Prix Mazowsza w Tenisie Stołowym amatorów Szydłowiec 2013r. Czwarty ostatni turniej z cyklu czterech turniejów.

25.07.2013r., boisko „ Orlik 2012”, ul. Sportowa 9 II Turniej trójek koszykarskich „Orlik 2012”

28.07.2013r., boisko sportowe Orlik 2012, ul. Sportowa II Turniej Piłki Nożnej Olbojów

Lipiec- sierpień, codziennie od godz. 10.00 -20.00, korty tenisowe w Szydłowcu Szydłowiecka Liga Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza

Lipiec-sierpień 2013 r, wtorek-20.00-22.00, czwartek – 18.00 -20.00,sobota 15.00-18.00, Hala przy ZS JP II ul. Wschodnia 57 LETNIA SZKÓŁKA TENISA STOŁOWEGO

Lipiec- sierpień 2013 r. , 3 kompleksy boisk „Orlik 2012” przy ul. Sportowej, ul. Wschodnia 57 oraz na boisku „Orlik 2012” w Majdowie- codziennie od godz. 15.00- 20.00. Wakacje ze sportem – zajęcia sportowe prowadzone przez animatorów boisk.