2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

W Szydłowcu wybrane prezydia rad: gminnej i powiatowej

by Marek Sokołowski on Grudzień 1, 2014

Radni Rady Powiatu

 

Przewodniczącym Rady Miejskiej na dzisiejszej, pierwszej po wyborach sesji, wybrany został Marek Artur Koniarczyk Nasz Dom Szydłowiec, którego poparło 10 radnych. Wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej, radni wybrali: Marka Plewę Porozumienie Gospodarcze i Józefa Jarosińskiego Prawo i Sprawiedliwość.

Radni w czasie sesji podziękowali za 12 lat pracy na rzecz Gminy, burmistrzowi Andrzejowi Jarzyńskiemu. Na sesji głos zabrał Artur Ludew, wybrany na burmistrza w II turze wyborów oraz radna mazowiecka Agnieszka Górska.

W powiecie radni zagłosowali według ustaleń koalicyjnych, w wyniku czego przewodniczącą Rady Powiatu została Anita Gołosz z Solidarnego Samorządu, a jej zastępcami: Janina Bodo Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Dariusz Mamla KWW Samorządowo Społeczny. Kandydaturę A. Gołosz na przewodniczącą Rady, o dziwo jej kandydaturę zgłosił Sławomir Nojek, wybrany do Rady z  Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej. Z tego faktu można wysnuć przypuszczenie, że jest on już podpięty do powiatowej koalicji.

Obecnie Rada Powiatu liczy 15 radnych, bo tylu radnych złożyło dziś ślubowanie. Ślubowania nie złożył obecny na sali Waldemar Sowiński, wybrany 30 listopada na wójta Chlewisk. W związku z oficjalnym ogłoszeniem wyników wyborów, złożenie ślubowania na radnego oznaczałoby zrzeczenie się mandatu wójta. Ślubowania nie złożył także wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości Piotr Kornatowski, który nie przybył na sesję.

Radni Rady Powiatu w Szydłowcu: Barbara Majewska, Rajmund Mamla, Sławomir Nojek, Paweł Zawodnik, Włodzimierz Górlicki, Karol Siebyła, Janina Bodo, Krzysztof Parszewski, Aneta Majsiak – Gromek, Anita Gołosz, Cezary Sierawski, , Dariusz Mamla, Roman Woźniak, Krzysztof Rejczak i Robert Górlicki oraz radni wybrani, którzy nie złożyli ślubowania:  Piotr Kornatowski i Waldemar Sowiński.