2022-01-25

Imieniny: Mirosława i Aleksandra

W Szydłowcu będzie żłobek

by Marek Sokołowski on Kwiecień 27, 2015

W Szydłowcu powstanie żłobek dla maluchów. 24 kwietnia Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz zakwalifikował do dofinansowania projekt Gminy Szydłowiec, w ramach programu resortowego MALUCH – edycja 2015. Inwestycja planowana jest na działce w Szydłowcu, przy ulicy Kościuszki 225. Dofinansowanie pozwoli na przeprowadzenie gruntownego remontu budynku dawnej Weterynarii, w celu przystosowania pomieszczeń do pełnienia funkcji żłobka dla 22 dzieci, w wieku od 21 tygodnia życia do lat 3.

To kolejne, po wprowadzeniu tzw. „gminnego becikowego”, prorodzinne przedsięwzięcie podejmowane przez samorząd Gminy Szydłowiec. – Zarówno statystyki demograficzne jak i informacje które pozyskałem od kierowników palcówek oświatowych, a także informacje płynące bezpośrednio od rodziców wskazywały, że potrzeby w zakresie fachowej opieki nad dziećmi do lat 3 w naszej gminie są bardzo duże. Młode mamy wykazują potrzebę realizacji zawodowej i szybkiego powrotu do pracy po urodzeniu dziecka, a brak żłobka w naszej gminie zmuszał kobiety do pozostawania w domu. Teraz to się zmieni i jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem już w IV kwartale 2015 roku oddamy do użytku miejsce przyjazne dla maluchów – poinformował burmistrz Artur Ludew.

– Ze względów ekonomicznych gmina nie byłaby w stanie w najbliższym czasie zrealizować inwestycji polegającej na przystosowaniu obiektu do pełnienia funkcji żłobka z własnych środków. Dofinansowanie w ramach programu resortowego MALUCH daje nam taką możliwość. Kwota przyznanej dotacji wynosi 840.000,00 zł – dodał Burmistrz.

Miejmy nadzieję, że ta inicjatywa rozszerzająca katalog usług świadczonych przez Gminę, pomoże pracującym rodzicom w zapewnieniu opieki nad najmłodszymi dziećmi i przyczyni się do poprawy jakości życia, w szydłowieckiej gminie.