2022-09-30

Imieniny: Urbana i Augusta

W Sadku zadowoleni z nowego chodnika

by Marek Sokołowski on Wrzesień 22, 2014

Zakończono prace drogowe przy budowie chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 4017 W, łączącej Sadek z Barakiem. 22 września komisja powiatowa odebrała zrealizowany I etap prac modernizacyjnych. Do odbioru włączył się proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej ks. Zenon Ociesa, który pobłogosławił wykonawców i inwestora, i poświęcił nowo wybudowany chodnik i zatokę parkingową.

W zrealizowanym etapie prac wykonano: ponad 400 metrów chodnika, zatokę postojową przy cmentarzu, poszerzenie jezdni przy chodniku, wbudowanie krawężników, regulacje rowów otwartych, budowę przepustu przelewowego pod koroną drogi, uzupełnienia nawierzchni bitumicznej. Budowę zrealizowało Przedsiębiorstwo Gres z Szydłowca. I etap prac kosztował ponad 180 tysięcy złotych. W planach powiatu na 2015 rok, jest kontynuacja prac związanych z budową chodnika na kolejnym odcinku drogi i odcinku drogi Sadek Komorniki- Sadek Duży.

 Budowa odcinkowych rowów krytych i modernizacja nawierzchni drogi, to ewentualny kolejny etap powiatowej inwestycji. Już teraz jednak mieszkańcy zadowoleni są z poprawy bezpieczeństwa, choć nie kryją że spokojniejsi o swoje dzieci chodzące do szkoły, będą wtedy gdy chodnik doprowadzony będzie do Sadku-Komorniki.  Montaż oświetlenia ulicznego byłby jeszcze dodatkowym plusem. Oświetlenie uliczne to zadanie, które leży w gestii Gminy Szydłowiec. W odbiorze obok radnych powiatowych: przewodniczącego Rady Powiatu Marka Sokołowskiego, członka Zarządu Barbary Majewskiej, Józefa Czerwiaka, Artura Ludwa i Adama Wlazło, uczestniczył także radny miejski Tadeusz Rut, który obiecał podjęcie starań w zakresie oświetlenia drogi.