2021-09-24

Imieniny: Kryspina i Ingi

W Sadku w łamigówkach matematycznych rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych

by Marek Sokołowski on Maj 27, 2014

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Sadku  już po raz piąty gościła uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Szydłowiec na Międzyszkolnym Konkursie „Łamigłówki Matematyczne”. Organizatorami konkursu, który odbył się 27 maja byli nauczyciele matematyki: Barbara Hackiewicz i Przemysław Łyżwa. 

W konkursie uczestniczyli uczniowie: z PSP  w Zespole Szkół im. Biskupa Jana Chrapka w Majdowie, z opiekunką Anetą Sokołowską, z PSP w Sadku z opiekunem Przemysławem Łyżwą , z PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, z opiekunką Barbarą Irańską i PSP nr 2 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu, z opiekunką Elżbieta Stefańską. Konkurs oficjalnie otworzył Marek Sokołowski – przewodniczący Rady Powiatu, były uczeń Szkoły w Sadku. Pogratulował organizatorom kontynuacji pomysłu, a uczniom życzył powodzenia w zmaganiach matematycznych. Wzorem lat ubiegłych trzyosobowe drużyny uczniów klasy 4, 5 i 6 walczyły zespołowo o tytuł „Szkoły, która uczy myśleć” i indywidualnie o tytuł „Mistrza logicznego myślenia” rozwiązując łamigłówki, zadania logiczne i sudoku. W drugiej części konkursu szkolne zespoły prezentowały sylwetki znanych matematyków.

Organizatorzy konkursu jak mówili za cel postawili sobie aby „oswajać” matematykę, przywracać jej właściwą rangę oraz uczyć logicznego myślenia. dzyszkolnych rywalizacji.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce i tytuł „Mistrz Logicznego Myślenia” zdobyła Natalia Miernik z PSP nr 2 w Szydłowcu –
II miejsce –Mateusz Drypa –PSP w Sadku
III miejsce –Bartłomiej Michalczyk- PSP w Sadku

IV miejsce –Wiktoria Kloczkowska –PSP w Majdowie

Tytuł „Szkoła, która uczy myśleć” zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Szydłowcu

W czasie zakończenia Konkursu dyrektor Jolanta Kozłowska pogratulowała uczestnikom udziału w nim i zachęciła do dalszego rozwijania zdolności matematycznych. Przekazała także gratulacje i nagrody od Burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego.  Następnie w obecności wszystkich uczniów szkoły  Marek Sokołowski wraz z Panią Dyrektor wręczyli  nagrody zespołowe oraz nagrody ufundowane przez sponsorów.

Dziękujemy fundatorom nagród. Pozwoliły one docenić pracę, talent i ogromne zaangażowanie uczniów. Mam nadzieję że radość dzieci z otrzymanych nagród będzie dla sponsorów zapłatą. Gratulujemy uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji „Łamigłówek matematycznych” w przyszłym roku – powiedziała  Jolanta Kozłowska.

Patronat honorowy podobnie jak w ubiegłych latach przyjęli Burmistrz Szydłowca A. Jarzyński oraz Przewodniczący Rady Powiatu M. Sokołowski, którzy także ufundowali nagrody. Organizatorami Konkursu byli nauczyciele matematyki Barbara Hackiewicz i Przemysław Łyżwa.  Sponsorem poczęstunku  była  PSP w Sadku oraz Wytwórnia Wód  Gazowanych „Dan”.