2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

W Powiecie wybiorą komisje

by Marek Sokołowski on Grudzień 29, 2014

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

 

Radni powiatowi zbiorą się we wtorek 30 grudnia o godz. 9, na sesji Rady Powiatu, aby podjąć kilka uchwał w tym przyjąć składy osobowe komisji stałych i wybrać ich przewodniczących. Ustalenie składów komisji umożliwi Radzie Powiatu, miedzy innymi procedowanie przyjęcia budżetu, który zasadniczo powinien być uchwalony do końca tego miesiąca, a najpóźniej do końca stycznia 2015 roku. W sprawie budżetu powiatu, półtora miesiąca od wyborów w Radzie Powiatu, nic się nie dzieje. Przypuszczalnie nawet radni jeszcze nie znają jego założeń, opracowanych przez Zarząd Powiatu.

Radni przyjmą składy: Komisji Rewizyjnej, Komisji Budżetu, Rozwoju Gospodarczego i Rolnictwa, Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Rodziny oraz Komisja Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa. Delegują także przedstawicieli rady Powiatu do Komisji Bezpieczeństwa powoływanej przez Starostę.

Tradycyjnie także już na koniec roku budżetowego, dokonywane są ostatnie przeniesienie i korekty budżetu powiatowego.

Jednym z tematów do podjęcia przez Radę Powiatu, który może być wprowadzony do porządku obrad w „ostatniej chwili”, może być kwestia wysokości wynagrodzenia starosty Włodzimierza Górlickiego, które jak dotąd  wynosi około 12 600 złotych.

Powiatowe życie samorządowe jak widać płynie leniwie, jednak jak widać nie bez kosztów. Za organizacje pracy rady odpowiedzialna Anita Gołosz, przewodnicząca rady powiatu.