2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

W Parku Rozrywki i Miniatur w Krajnie

by Bartosz Kaluga on Czerwiec 24, 2016

Trzecioklasiści z „Jedynki” w Parku Rozrywki i Miniatur w Krajnie

20 czerwca 2016r. uczniowie klasy II a i III a, III b, III c Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego wraz z wychowawczyniami p. Dorotą Kłosowską, p. B. Kasprzyk, p. A. Kaczmarek, p. J. Świercz, p. I. Kuźdub i siostrą K. Walkiewicz wybrali się na wycieczkę do Edukacyjnego Parku Rozrywki i Miniatur w Krajnie, który znajduje się u stóp najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich- Łysicy w miejscowości Krajno-Zagórze.

Podczas wizyty uczniowie skoncentrowali się głównie na Alei Miniatur. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym możliwa jest podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia. Dzieci miały okazję podziwiać miniatury najsławniejszych cudów architektonicznych z całego świata, m.in.: Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Piramidę Cheopsa, Świątynię Lotosu, cerkiew w Moskwie. Najpiękniejszą budowlą w  Parku jest Bazylika św. Piotra z placem na Watykanie. Podczas wycieczki mogli również poznać dzieła Matki natury takie jak: Wulkan Etna czy Wodospad Niagara.

Cały czas przy wspaniałej pogodzie wspinali się pod górę, gdy już dotarli do celu okazało się, że było warto. Przed nimi rozciągał się przepiękny, malowniczy krajobraz Krajna i Ziemi Kieleckiej.

Kolejną niesamowitą przygodą dla wszystkich było przejście przez niełatwą trasę w Parku linowym, a potem zasłużony obiad.

Następnym punktem wycieczki była wizyta na ogromnym placu zabaw. Dzieci korzystały z atrakcji: stacji kosmicznej, zjeżdżalni, jeździły na skuterkach, pokazywały swoje umiejętności akrobatyczne na sprężystej trampolinie, pływały po wodzie na łódeczkach i w kolorowych kulach.

Obładowani pamiątkami i ze wspomnieniami wprost nie mieszczącymi się w głowie wrócili do Szydłowca. Była to bardzo ciekawa, wesoła i pełna wrażeń wycieczka.