2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

W „ Jedynce” orszakowe podziękowania i gratulacje

by Marek Sokołowski on Styczeń 29, 2016

Spotkanie związane z podsumowaniem udziału nauczycieli i uczniów  PSP nr 1 im Jana III Sobieskiego, w II Szydłowieckim Orszak Trzech Króli  i wręczeniem podziękowań za pomoc i zaangażowanie w organizację tej ulicznej imprezy jasełkowej, odbyło się we wtorek 26 stycznia w budynku Szkoły, przy ul. Wschodniej.  

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: burmistrz miasta, Artur Ludew, dyrektor Zespołu Edukacji i Finansów Oświaty, Ewa Walczak, organizator orszaku, ksiądz Andrzej Kania z parafii św. Zygmunta w Szydłowcu oraz dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Ksiądz A. Kania rozpoczął od podziękowań, gratulacji i wręczenia nagród uczniom biorącym udział w konkursach orszakowych. Z naszej szkoły I miejsce w konkursie plastycznym pt. „Pokłon Trzech Króli” zdobyła uczennica kl.V a Julia Masiarz. Ksiądz A. Kania wspólnie z burmistrzem wręczyli szczególne podziękowania dla osób najbardziej zaangażowanych w organizację orszaku, nadając im honorowy tytuł „Przyjaciele Orszaku”. Byli to: dyrektor szkoły Danuta Gnat, wicedyrektor Grażyna Olesińska , dyrektor Zespołu Edukacji  E. Walczak.

 Kolejne podziękowania były skierowane do pedagogów zaangażowanych w przeprowadzenie konkursów oraz biorących wraz z uczniami czynny udział w orszaku.

 Ksiądz Kania jako szczególne podziękowanie dla szkoły przekazał na ręce pani dyrektor D. Gnat praktyczny upominek – odkurzacz ufundowany przez prywatnego sponsora.

  Burmistrz Artur Ludew zwrócił  się również z podziękowaniem dla księdza Andrzeja za ogromne zaangażowanie i piękne zorganizowanie II SZOTK, z prośbą o kolejny trzeci orszak.

Tę część spotkania zakończyli uczniowie przebrani za anioły i diabły przedstawiając scenkę z orszaku „ Pojedynek dobra ze złem”

 Druga część uroczystości dotyczyła plebiscytu ogłoszonego przez „Echo Dnia” na najsympatyczniejszą klasę pierwszą.

Tę część spotkania poprowadziła pani dyrektor  Gnat. Pogratulowała wygranej dwóm zwycięskim klasom: I a, za zajęcie I miejsca i  I c, za zajęcie II miejsca w konkursie. Obie klasy zdobyły zaszczytny tytuł najsympatyczniejszej klasy pierwszej w roku szkolnym 2015/2016 w powiecie szydłowieckim.

Pani Dyrektor  wspólnie z wicedyrektor Olesińską wręczyła imienne dyplomy dla wychowawczyń i ich uczniów.

Na koniec uczniowie z kl. I a i kl. I c wystąpili z krótkim programem artystycznym dziękując w ten sposób wszystkim, którzy oddali na nich głosy i przyczynili się do wygranej. Całość spotkania zakończyła wspólna fotografia.

Info: Suligowska Dorota