2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

W Jastrzębiu już wypłacają rodzinne 500+

by Marek Sokołowski on Kwiecień 14, 2016

Pracownice GOPS w Jastrzębiu (od lewej): Anna Sadza, Anna Czerwiak, Martyna Smorągiewicz, Katarzyna Figarska.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu jako pierwszy w województwie mazowieckim wypłacił świadczenia wychowawcze w ramach rządowego programu Rodzina 500+. Kierownik GOPS Pani Anna Sadza odebrała gratulacje z Urzędu Wojewódzkiego oraz Departamentu Świadczeń Ministerstwa Rodziny, Pracy  i Polityki Społecznej.

Samorządy mają czas na wypłatę świadczenia do końca czerwca, to w gminie Jastrząb postanowili nie zwlekać i już 7 kwietnia dokonano wypłat 209 świadczeń, które trafiły do 117 rodzin. Na ten cel wydano kwotę 103 tys. 517 złotych.

Kierownik GOPS w Jastrzębiu Anna Sadza opowiada – Bardzo mnie cieszy, że jako pierwsi w województwie mazowieckim dokonaliśmy wypłaty świadczeń. To duży sukces naszej gminy. Wiem, że te pieniądze dla wielu rodzin to olbrzymie wsparcie. Do realizacji programu przygotowaliśmy się dużo wcześniej, zanim ruszył nabór wniosków – dodaje. Spodziewaliśmy się dużego zainteresowania i już wcześniej podjęliśmy  decyzję o wydłużeniu pracy godzin ośrodka. Dzięki temu mogliśmy szybko rozpatrzyć wnioski, wydać decyzje i wypłacić świadczenia. GOPS w Jastrzębiu przyjmuje cały czas wnioski. Do tej pory wpłynęło ich już 293.
By usprawnić system przyznawania świadczeń wydłużono godziny pracy ośrodka i dokumenty można składać od 6.30 do 17.00.

Wójt Gminy Jastrząb Andrzej Bracha przyłącza się do gratulacji dla Pani Kierownik GOPS  – Serdecznie dziękuję Pani Kierownik oraz jej pracownikom. Dzięki profesjonalnej organizacji pracy naszego ośrodka pomocy społecznej mogliśmy jako pierwsi w województwie mazowieckim wypłacić świadczenia z Programu Rodzina 500+. Wspaniale, że pieniądze mogły już  trafić  do  mieszkańców naszej gminy.

Przypomnijmy Program Rodzina 500 plus to systemowe wsparcie polskich rodzin. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko. Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium dochodowe wynosi 1200 zł netto. W całej Polsce wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają 500 zł na 3,7 mln dzieci. Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do 07.04.2016 w całym kraju  złożono łącznie w urzędach oraz online ponad milion wniosków
o świadczenie wychowawcze.

Info: UGJ