2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

W Chorwacji na medal

by Bartosz Kaluga on Marzec 15, 2016

W dniu 12 marca 2016 roku na zaproszenie IKO Matsushima Kyokushinkaikan Croatia, reprezentacja nasza w składzie Jakub Wyciszkiewicz, Mateusz Wietrak, Rafał Olszewski, Szymon Suligowski, Andżelika Magda, Olga Wietrak i Kamila Nalberska, kierowana przez sensei Roberta Wyciszkiewicza i pod opieką sempai Adriana Pietrasika, uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju Kyokushin Karate w Kata i Kumite w miejscowości Sveta Nedelja w Chorwacji.

W turnieju ogółem startowało 229 zawodników z 13 krajów tj.: Austrii, Bośni i Hercegowiny, Węgier, Chorwacji, Włoch, Polski, Serbii, Danii, Francji, Macedonii, Czarnogóry, Szwecji i Ukrainy. Mimo mocno obsadzonych kategorii wiekowo-wagowych od 6 nawet do 17 zawodników, nasi podopieczni wykazali się ogromną wolą walki zdobywając łącznie dwa medale.

W formule Kata Andżelika Magda zdobyła trzecie miejsce i brązowy medal, a w Kumite Olga Wietrak drugie miejsce i srebrny medal. Jedną ze swoich walk zakończyła zaledwie w 30 sekund, pokonując zawodniczkę Szwecji przez Ippon.

Na szczególne słowa uznania zasługują nasi młodzi zawodnicy Kamila Nalberska i Szymon Suligowski, który mimo licznie obsadzonej kategorii – 15 zawodników, a po czterech starciach wywalczył czwarte miejsce. Mateusz Wietrak po raz pierwszy, jako senior wystartował w Kumite w formule full contact. Formuła ta charakteryzuje się brakiem stosowania przez zawodników ochraniaczy. Jednym dopuszczalnym ochraniaczem jest suspensorium. Mimo przegranej Mateusza, przez wskazanie sędziów, stoczył on bardzo ciężki i ładny pojedynek.

Serdeczne gratulacje dla całej naszej reprezentacji, a szczególne słowa podziękowania kierujemy dla pana Zbigniewa Olszewskiego za użyczenie nam na wyjazd swojego samochodu. OSU