2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Uważaj, na dzikie zwierzęta na drodze

by Marek Sokołowski on Październik 31, 2014

Na dobre trwa sezon migracji dzikich zwierząt. Jesienne mgły wcześnie zapadający zmrok, to zwiększone niebezpieczeństwo wypadków drogowych, szczególnie  odcinkach leśnych dróg. W tych miejscach kierujący pojazdami winni zachować szczególna ostrożność, bo mogą narazić się na zderzenie z dziką zwierzyną leśną.

Przykładem tego typu zdarzeń drogowych mogą być dwie ostatnie kolizje, które zdarzyły się 29  listopada 2014 r. Do pierwszej z nich doszło  około godziny 17.00   na krajowej siódemce w miejscowości Wałsnów, gdzie samochód VW Passat zderzył się z przebiegającą sarną. Natomiast druga wydarzyła się około godziny 20:00, w miejscowości Wysoka, gdzie  rozpędzony Opel Vectra uderzył  w przebiegającego dzika. Na szczęście skończyło się „tylko” na uszkodzeniach obu pojazdów, ale inne sytuacje mogą być bardziej niebezpieczne i prowadzić do poważnych wypadków.

W powiecie szydłowieckim jest kilka odcinków dróg, gdzie najczęściej dochodzi  do zdarzeń drogowych ze zwierzyną leśną. Są to droga krajowa nr 7, od  miejscowości Orońsko do miejscowości Barak oraz droga wojewódzka W-727  od Szydłowca do Chlewisk. Dlatego apelujemy do kierujących pojazdami o rozważną jazdę, w szczególności na odcinkach leśnych i nie ignorowanie znaków ostrzegawczych.

asp.szt. Dariusz Gawęda

 Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu