2022-07-06

Imieniny: Doroty i Kajetana

Urządzenia zabawowe w Parku Radziwiłłowskim mają być naprawione

by Marek Sokołowski on Kwiecień 9, 2016

Interweniowaliśmy w sprawie placu zabaw w Parku Radziwiłłowskim. Ostatnio opisywana sprawa urwanej niemal do końca belki górnej podwójnej huśtawki wahadłowej, chyba w końcu spowodowała reakcje zarządcy i właściciela placu zabaw i Urząd Miejski wydał komunikat. Stwierdził przy tym, że wady i uszkodzenia powstały w wyniku działania osób trzecich. Po prostu ręce opadają. Urządzenia konstruowane na publiczne place zabaw, musza spełniać wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa a także warunki intensywnego użytkowania. Po to są aby znosiły działania osób pierwszych, drugich i trzecich. A nawet miały walor tzw. wandaloodporności. Tylko takie działanie, jak kradzież elementów, albo ich celowe zniszczenie, a co w praktyce jest trudno udowodnić, zwalnia producenta od naprawy gwarancyjnej. Przykład złamanie belki (ramienia) huśtawki wagowej to zdaniem UM Szydłowiec, działanie osób trzecich, a nie wada fabryczna. Wada fabryczną byłoby pewnie wtedy jakby się belka złamała sama (pod własnym ciężarem) . To chyba jakieś żarty ze zdrowego rozsądku.  No cóż zapłacimy, my podatnicy drugi raz za ten „tani” produkt. A potem za chwilę kolejny raz i tak dalej…

KOMUNIKAT URZĘDU MIEJSKIEGO W SPRAWIE PLACU ZABAW W PARKU RADZIWIŁOWSKIM. Referat gospodarki Komunalnej i Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Szydłowcu dokonał przeglądu placu zabaw zlokalizowanego w Parku Radziłowskim w Szydłowcu.

 Posiłkując się opinią techniczną dokonano oględzin urządzeń zabawkowych i stwierdzono następujące wady i uszkodzenia powstałe w wyniku działania osób trzecich:

1. Wyłączono i zdemontowano huśtawkę wagową, u której zostało złamane ramię.

2. Huśtawka podwójna zdemontowano zawiesia łańcuchowe wraz z siedziskami. Uszkodzenie belki nośnej.

3. Stół do gry w szach blat granitowy przesuwa się po podstawie. Podjęto działania i w dniu 07.03.2016 r blat został przyklejony specjalnym klejem.

4. Wciągarka do piasku zdemontowano uszkodzone zblocze.

5. W dniu 06.04.2016 r podjęto działania mające na celu usunięcie uszkodzeń. W ramach gwarancji zostaną usunięte przez firmę ,,MEVIUS” uszkodzenia mechaniczne. Natomiast uszkodzenia powstałe w wyniku celowego zniszczenia lub uszkodzenia zostaną usunięte odpłatnie.

6. W ciągu 3 dni licząc od dnia 11.04.2016 r firma MEVIS montująca plac zabaw zadeklarowała przyjazd w celu usunięcia zniszczeń i dokonania napraw w ramach gwarancji.