2022-05-22

Imieniny: Wandy i Zenona

Uroczystości patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości

by Marek Sokołowski on Listopad 4, 2015

 

11 listopada odbędą się ogólnodostępne obchody miejskie. Rozpocznie je zbiórka na Rynku Wielkim o godz. 10.15. Następnie o godz. 10.30 będzie koncelebrowana w kościele św. Zygmunta, Msza święta za Ojczyznę. Po czym uczestnicy uroczystości przejdą ulicami Rynek Wielki – Radomska – Widok do Skweru Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędzie się uroczystość składania wieńców. Przy Pomniku z koncertem pieśni patriotycznych wystąpi Miejska Orkiestra Dęta.

 

Zwieńczeniem uroczystości rocznicowych Narodowego Święta Niepodległości w Szydłowcu, będzie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, w sali kominkowej szydłowieckiego Zamku o godz. 18.  To wspólne koncertowanie pt. „Raduje się serce, raduje się dusza”, to bardzo dobry pomysł, który miejmy nadzieje wejdzie do tradycji szydłowieckiego świętowania naszej Niepodległości.

Miejskie uroczystości poprzedzi 10 listopada, organizowane przez Powiat Szydłowiecki widowisko patriotyczne „Wszystko Polsko przetrzymasz, przeczekasz, wytrwasz”. Odbędzie się ta uroczystość  o godz. 11.00 w sali widowiskowej Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza. W czasie uroczystości zaprezentowane zostanie wspomnienie o Wincentym Sochackim, żołnierzu 5 Kresowej Dywizji Piechoty. W czasie tej patriotycznej zbiórki ślubowanie na sztandar Szkoły, złoża uczniowie klas pierwszych ZS im. KOP.

Na uroczystość powiatową zaproszeni są kombatanci i ich rodziny oraz młodzież i nauczyciele szkół powiatowych oraz goście oficjalni.