2021-04-17

Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Ulicami Szydłowca przejdzie Orszak Trzech Króli

by Marek Sokołowski on Grudzień 16, 2014

 Orszak Trzech Króli po raz pierwszy przejdzie ulicami Szydłowca. Orszak przywraca starą polską tradycję jasełek ulicznych. Radosnych, wielobarwnych grup rozśpiewanych i uśmiechniętych kolędników głoszących na ulicach Radosną i Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa. W Polsce każdego roku do organizacji Orszaku  dołączają kolejne miejscowości w Polsce i na świecie.

 Orszaki robią ludzie, których nikt do tego nie zmusza, dla ludzi którzy chcą po prostu przyjść, pobyć z sobą, pośpiewać kolędy i pokłonić się nowo narodzonemu Zbawicielowi. To okazja do wspólnego działania całych rodzin. Lekcja obywatelskiej aktywności, doskonała sposobność do tego by razem z innymi – często nieznanymi ludźmi – zrobić coś dla innych. Przez osobisty przykład pokazujemy też naszym dzieciom jak radosne i otwarte jest chrześcijaństwo.

 Fenomen Orszaku polega na tym, że do udziału w nim są zaproszeni wszyscy – wierzący i niewierzący. Po prostu, każdy kto szuka w swoim życiu odpowiedzi na najważniejsze pytania. W tym dniu możemy być jak Trzej Mędrcy – ujrzeć światło betlejemskiej gwiazdy, pójść za nią i odnaleźć Prawdę, Dobro i Piękno.

 Orszak to moc Dobrej Nowiny, która łączy ludzi w działaniu, w świętowaniu, w dawaniu siebie innym. To jest właśnie Święto Epifanii – uwierzyć w narodziny niezwykłego Dzieciątka, ujrzeć nadzieję w blasku betlejemskiej gwiazdy i pójść za nią aby odnaleźć miłość! I to wszystko razem a nie osobno, wspólnie a nie każdy sobie…

W Szydłowcu już 6 stycznia, a więc za niespełna 21 dni, czyli 3 tygodnie !!!

Informację i zdjęcie przesłał ks. Andrzej Kania