2018-11-17

Imieniny: Gracjana i Bogusława

Udany rewanż na pruszkowskim Zniczu.

by Marek Sokołowski on Wrzesień 2, 2013

W niedzielę 1 września na bocznym boisku przy Stadionie Miejskim w Pruszkowie drużyna Szydłowianki Szydłowiec rozegrała kolejny mecz w ramach rozgrywek ligowych z miejscowymi rezerwami Znicza. Pomimo dużych problemów kadrowych, „Niebiescy” pewnie pokonali „pruszkowiaków” 3:1 – tym samym udanie rewanżując się za porażkę w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu w Szydłowcu.

Na problemy kadrowe o których mowa powyżej składały się przede wszystkim problemy na środku obrony (brak Sebastiana Jakubczyka i Maksyma Kobylarczyka) oraz w ataku (absencja Kamila Czarneckiego). Początek pierwszej połowy zdecydowanie należał do gości. Już w 11. minucie – po ładnej akcji Tomasza Turczyka – bramkę na 1:0 zdobył Daniel Grymuła. Po stracie bramki Znicz przejmował powoli inicjatywę. Do końca połowy wynik jednak nie uległ zmianie, choć gospodarze mieli swoje okazje.

Początek drugiej połowy nie wskazywał jednoznacznie na przewagę którejkolwiek ze stron. Posiadanie piłki w tym okresie meczu było wyrównane. Piłkarze Szydłowianki byli bardziej skuteczni, a ich akcje groźniejsze. W 55. minucie Tomasz Turczyk – w naszej ocenie piłkarz meczu – podwyższył wynik spotkania na 2:0. Siedem minut później bramkę kontaktową zdobył Muszyński. Ale mylił się ten, kto uważał że oto nadchodzi okres przewagi gospodarzy, którzy za wszelką będą walczyć chociażby o jeden punkt. Sprawnie funkcjonująca drużyna Andrzeja Koniarczyka nie oddawała pola gry pomimo straty bramki. W ostatniej minucie meczu po rajdzie Błażeja Millera i jego świetnym dośrodkowanie bramkę pieczętującą zwycięstwo „Niebieskich” zdobył George Teboh. Trzy punkty pojechały do Szydłowca.

Dzięki zwycięstwu, drużyna Szydłowianki Szydłowiec awansowała na piątą lokatę w tabeli. W następnej kolejce „Niebiescy” udadzą się do Grójca na mecz z wiceliderem ligi – miejscowym Mazowszem Grójec.

Znicz II Pruszków – Szydłowianka Szydłowiec 1:3 (0:1)

Muszyński 62′ – Grymuła 11′, Turczyk 55′, Teboh 90+2′

Szydłowianka: Wieczorek – Suwara, Drożdżał, Wiatrak, Biela – Turczyk(Ż), Grymuła, Zagórski, Szyszka(Ż) (77′Miller(Ż)), Teboh (90+2′P.Kobylarczyk)– Ł. Janik (83′P.Janik)