2021-04-13

Imieniny: Bonifacego i Dobiesława

Uczniowie z wizytą u szydłowieckich policjantów.

by Marek Sokołowski on Wrzesień 6, 2013

W czwartek 5 września uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Szydłowcu w ramach prowadzonej akcji przez szydłowieckich policjantów „Bezpieczna droga do szkoły” przebywali z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Szydłowcu.

W pierwszej części wycieczki uczniowie oglądali pracę policjanta na stanowisku kierowania, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, urządzenia łączności, sprzęt transportowy oraz wyposażenie osobiste policjanta. Największe emocje u uczniów wzbudzało zwiedzania pomieszczeń dla osób zatrzymanych oraz możliwości przymierzenia kamizelki kuloodpornej podczas prezentacji wyposażenia osobistego policjanta do służby.

Drugi etap wycieczki  miał charakter typowo edukacyjny, gdzie na świetlicy KPP funkcjonariusze z Zespołu Nieletnich i Patologii prowadzili pogadankę na temat zasad właściwego zachowania się w drodze do i ze szkoły. Udzielali praktycznych porad jak się zachować podczas jazdy samochodem z rodzicami, jak również w czasie nieobecności dorosłych w domu. Apelowali również do najmłodszych o zakładanie elementów odblaskowych.

asp.szt. Dariusz Gawęda