2022-05-22

Imieniny: Wandy i Zenona

Uczniowie z Jana Pawła zadbali o środowisko.

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 17, 2016

Sprzątanie Świata 2016 w Zespole Szkól im. Jana Pawła II w Szydłowcu

Sprzątanie świata, to polska akcja na rzecz ochrony środowiska. Celem której jest propagowanie i inicjowanie postaw odpowiedzialnych względem środowiska przyrodniczego. Jak co roku w trzecim tygodniu września, uczniowie klas szóstych Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu włączyli się w ten międzynarodowy ruch.

W tym roku uczniowie podzieleni na trzy grupy, zaangażowali się w posprzątanie okolic zbiornika wodnego Zalew. Jest to jedno z bardziej zaniedbanych miejsc naszego miasta. Szóstoklasiści wyzbierali pozostawione śmieci i odpady leżące nad brzegiem, między drzewami oraz wzdłuż alejek. Posprzątali również teren za boiskami „Orlik” w pobliżu starego opuszczonego młyna, oraz teren w pobliżu rzeki Korzeniówki.

Zebrano osiem dużych worków śmieci, po skończonej pracy wszystkie grupy spotkały się przy wspólnym ognisku gdzie każdy posilił się smaczną kiełbaską.

Organizatorem akcji była nauczycielka przyrody pani Marta Osipowicz. W akcję zaangażowani byli wychowawcy klas szóstych p. A. Myślinki i p. M. Turek