2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Uczniowie Jedynki w Centrum Leonarda Da Vinci

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 27, 2016

W dniu 21 kwietnia 2016r. uczniowie klas czwartych PSP nr 1 wraz z Anną Zawadzką odkryli tajemnice nowego obiektu naukowego. Odbyli wycieczkę do Centrum Leonarda da Vinci do Podzamcza.

Młodzież zwiedziła interaktywną wystawę poświęconą ludzkiemu ciału. Poznała funkcjonowanie niektórych układów i narządów człowieka  oraz  sprawdziła swoja sprawność umysłową i fizyczną. Zbadała, jak szybko można biec, jak wysoko skoczyć, jak szybko reagować na bodźce.

W części poświęconej samemu Da Vinci najbardziej  uwagę dzieci  przyciągały drewniane modele maszyn Leonarda. Po doskonałej  interaktywnej zabawie wszyscy uczestniczyli w warsztatach  chemicznych: pt.: „I ty możesz zostać farmaceutą”. Wykonane „medykamenty- specyfiki” każdy uczestnik mógł zabrać do domu.

Część eksponatów Centrum Nauki Leonardo umieściło na zewnątrz budynku w tzw. ogrodzie doświadczeń. Tu dzieci tworzyły tęczę na pryzmacie, oglądały okolicę przez peryskop i bawiły się iluzją optyczną.

Na zakończenie uczestnicy wycieczki zwiedzili odrestaurowany dwór starosty chęcińskiego znajdujący się  w sąsiedztwie Centrum  i podziwiali otaczające go ogrody francuskie.