2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Tydzień bezpieczeństwa pieszych

by Bartosz Kaluga on Marzec 2, 2015

Od 28 lutego do 6 marca 2015 r. na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu prowadzone są działania pod nazwą „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Powyższe działania prowadzone są nie tylko na terenie powiatu szydłowieckiego, ale również na całym Mazowszu. Wzmożone działania naszych policjantów mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych tam, gdzie występuje duże natężenie ruchu kołowego. W takich miejscach wymagane jest zachowanie szczególnej ostrożności zarówno przez pieszych jak i kierujących pojazdami.

Duża liczba wykroczeń popełnianych przez pieszych pokazuje, że ignorowane są przez nich przepisy kodeksu drogowego dotyczące prawidłowego przechodzenia w miejscach do tego wyznaczonych oraz dotyczące obowiązku używania elementów odblaskowych. Często zdarzają się również przypadki uczestniczenia w zdarzeniach drogowych pieszych znajdujących się w stanie nietrzeźwości, a w niektórych wypadkach nawet stwierdzono tak mocne upojenie alkoholem, że pieszy leżał na jezdni.

Niezaprzeczalnym faktem jest również, że kierujący pojazdami nie zawsze przestrzegają i zachowują ostrożność w rejonie oznaczonych przejść dla pieszych.

Mając na uwadze powyższe fakty w ramach działań policyjne patrole będą dyslokowane w rejonach przejść dla pieszych, dworca PKS, placówek handlowych, szkół oraz w miejscach gdzie odnotowano zdarzenia drogowe z udziałem pieszych.

asp. szt. Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policja w Szydłowcu