2022-07-06

Imieniny: Doroty i Kajetana

Tydzień bezpieczeństwa pieszych

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 18, 2016

Szydłowieccy policjanci od 11 do 15 kwietnia br. prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących na drogach powiatu oraz reagowali na wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących, jak i pieszych.

Głównym zadaniem policjantów w tych dniach było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych, a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom. Funkcjonariusze sprawdzali również stan trzeźwości kierowców. Ujawnili w sumie 56 wykroczeń w ruchu drogowym popełnionych przez kierujących pojazdami w tym 1 wykroczenie popełnione przez kierującego wobec pieszych.

Wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego odnotowano 19 wykroczeń. Było to m.in. przechodzenie w miejscu niedozwolonym, naruszenie obowiązku poruszania się lewą stroną drogi oraz brak elementów odblaskowych.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą, a szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o obowiązku stosowania elementów odblaskowych i poruszania się lewą stroną drogi.

sierż. Marlena Skórkiewicz