2022-07-06

Imieniny: Doroty i Kajetana

Tydzień bezpieczeństwa pieszych

by Bartosz Kaluga on Październik 23, 2015

W ramach działań „Tydzień bezpieczeństwa pieszych” prowadzonych od 19 do 23 października policjanci szydłowieckiej drogówki zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo poruszających się po naszych drogach pieszych. Pod lupę trafiają zarówno niewłaściwe zachowania pieszych, jak i kierowców, których naruszenia godzą w bezpieczeństwo pieszych.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na nieprawidłowe wyprzedzanie oraz omijanie pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, na obowiązek zatrzymania się przed sygnalizatorem wyświetlającym kolor czerwony, jak również nieprawidłowe parkowanie pojazdów w rejonie przejść dla pieszych. Kolejne zadania to kontrola prędkości, egzekwowanie obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych, bezwzględne eliminowanie z ruchu nietrzeźwych pieszych, którzy w sposób rażący naruszają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pamiętajmy jednak, że najlepszą gwarancją naszego bezpieczeństwa jest zadbanie o nie samemu. Warto o tym pamiętać każdego dnia, szczególnie, kiedy na drogę wyruszamy jako piesi lub rowerzyści. Nawet najmniejszy element odblaskowy może uratować życie.

sierż. Marlena Skórkiewicz