2021-10-25

Imieniny: Konrada i Sylwestra

Turniej Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Orońsko w piłce nożnej

by Bartosz Kaluga on Lipiec 8, 2015

W niedzielę 28 czerwca 2015 roku na boisku gminnym w Orońsku odbył się Turniej Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Orońsko w Piłce Nożnej.  Do udziału w zawodach zgłosiło się 11 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy.  

Grupa A:

FAWORYCI, EKIPA Z WAŁSNOWA, GANG ALMANI, STO TWARZY GRZYBIARZY, ZABOROWIE

Grupa B:

KONTRABANDA, STARSZYZNA, ORZEŁ CIEPŁA, ZBIERANINA, BEST-TERM, BEZIMIENNI

Z każdej grupy do półfinałów awansowały dwa pierwsze miejsca.

  •  Mecze półfinałowe:

FAWORYCI – STARSZYZNA  0:0 karne 0 – 2

KONTRABANDA – EKIPA Z WAŁSNOWA 1:5

  • Mecz o 3 miejsce:

FAWORYCI – KONTRABANDA   5:1

  • Mecz o 1 miejsce:

STARSZYZNA – EKIPA Z WAŁSNOWA  2:0

Ostatecznie rywalizację wygrała drużyna o nazwie „STARSZYZNA”, która po zaciętym i emocjonującym meczu finałowym wygrała 2:0 z drużyną o nazwie „EKIPA Z WAŁSNOWA”.

Na zakończenie Turnieju zwycięska drużyna „STARSZYZNA” otrzymała upragniony Puchar Wójta Gminy Orońsko i komplet strojów, wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe w postaci piłek.

Przyznano również nagrody indywidualne w postaci statuetek.

  • Najlepszym bramkarzem został Artur Zasada – radny Rady Gminy w Orońsku z drużyny „STARSZYZNA”.
  • Najlepszym zawodnikiem został Mariusz Nowak z drużyny „STARSZYZNA”.
  • Natomiast najlepszym strzelcem został Arkadiusz Siwak z drużyny „EKIPA Z WAŁSNOWA”, który w całym Turnieju strzelił 17 bramek.

Skład zwycięskiej drużyny:

Paweł Szymański, Dariusz Kaczor, Rafał Marszałek, Marcin Marszałek, Robek Marszałek, Łukasz Leszczyński, Mariusz Nowak, Artur Zasada, Sylwester Bursa, Śledź Kamil, Paweł Piasta.

Po raz kolejny organizatorom udało się udowodnić, że nie istnieje lepszy sposób na integrację społeczności lokalnej niż sportowa rywalizacja.

Wójt Henryk Nosowski dziękuje wszystkim zawodnikom za udział w Turnieju. Dziękuje również Panu Leszkowi Boruchowi, Panu Kamilowi Śledziowi oraz Panu Dariuszowi Kaczorowi za zorganizowanie Turnieju, przedstawicielom Gminnego Klubu Sportowego Oronka w Orońsku za udostępnienie boiska sportowego, Panu Grzegorzowi Suligowskiemu za przygotowanie boiska do gry.