2019-04-18

Imieniny: Piotra i Mikołaja

Turniej klas pierwszych w Zespole Szkół Ogólnokształcąych

by Marek Sokołowski on Listopad 27, 2013

Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu pamiętali o 76 rocznicy śmierci swojego patrona. W Szkole w tym dniu odbył się turniej KOCHAM CIĘ SZKOŁO! Celem którego było popularyzowanie osoby Henryka Sienkiewicza, jego dzieł oraz  kształtowanie postaw młodego pokolenia i rozbudzanie uczuć patriotycznych.

Na początku roku szkolnego w ramach pracy z patronem zrealizowany został Nocny Maraton Filmowy , następnie akademia z okazji odzyskania niepodległości pod tytułem „Droga do niepodległości z Henrykiem Sienkiewiczem”.   Odbyły się również wycieczki do Woli Okrzejskiej i Oblęgorka.             

Do Turnieju „Kocham cię szkoło!” przystąpili reprezentanci klas pierwszych, którzy w przyjaznej i współczesnej wersji sprawdzali swoją wiedzę o Henryku Sienkiewiczu, jego dziełach oraz samej szkoły m.in. w takich konkurencjach: „Cytaty” – członkowie drużyny wskazywali tytuł książki w oparciu o prezentowany cytat. ; „Kalambury” – wybrany uczestnik rysował, bądź pokazywał dwa wylosowane hasła związane z twórczością Sienkiewicza. Pozostali członkowie drużyny odgadywali hasła; „Kto jest kim” – każda        z drużyn miała za zadanie zgadnąć „Jaką jest osobą, postacią” w oparciu o usłyszane podpowiedzi prowadzącego. Nowością w tegorocznej edycji turnieju, była konkurencja pt. „Film”, która polegała na wskazaniu tytułu powieści na podstawie fragmentu filmu i udzieleniu odpowiedzi na dodatkowe pytania dotyczące filmu, co pozwalało drużynie uzyskać dodatkowe punkty. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie: pan dyrektor Karol Kopycki, pani wicedyrektor Marzena Janowska, nauczycielki języka polskiego: Katarzyna Szeloch-Sułecka i Agata Kucfir.  Zwycięzcą turnieju „Kocham cię szkoło!” została klasa 1b, której wychowawczynią jest Pani Małgorzata Dygas. Gratulujemy.

 W grudniu zaplanowano jeszcze konkurs dla uczniów klas pierwszych i drugich na scenki oparte na powieściach Henryka Sienkiewicza, a w kolejnych miesiącach jeszcze wiele cyklicznych działań.

Turniej „Kocham cię szkoło!” zorganizowały i na łamach PS podzieliły się informacjami o nim:

Agnieszka Chalastra, Magdalena Hebda , Agata Kucfir.