2018-11-15

Imieniny: Euzebiusza i Zdzisławy

Trzy punkty z Józefovią.

by Marek Sokołowski on Wrzesień 16, 2013

W sobotę 14 września drużyna Szydłowianki Szydłowiec udała się do Józefowa na swój kolejny wyjazdowy mecz ligowy w ramach IV ligi południowomazowieckiej. Tym razem przeciwnikiem „Niebieskich” była niżej notowana w tabeli Józefovia.

To już kolejny mecz z rzędu, w którym nasza drużyna od początku wysoko ustawiona przejęła inicjatywę. Odważna gra od pierwszego gwizdka dała rezultat już w 10. minucie. Wtedy to bezpośrednio z rzutu wolnego świetnym strzałem popisał się powracający do zdrowia Kamil Czarnecki. Po wyjściu na prowadzenie nasza drużyna nie zamierzała się cofać i w dalszym ciągu kontrolowała przebieg meczu. Gospodarze praktycznie w pierwszej połowie zagrozili tylko raz bramce Wieczorka – kiedy to po strzale jednego z piłkarzy Józefovii piłka trafiła w poprzeczkę. Natomiast Szydłowianka jeszcze przed przerwą podwyższyła na 2:0, strzelając klasycznego „gola do szatni”. Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne, gdzie dochodzi do sporego zamieszania. Futbolówka w końcu trafia pod nogi Maksyma Kobylarczyka, który z najbliższej odległości trafia do siatki.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Cały czas inicjatywa należała do gości. Można było odnieść wrażenie, że to Szydłowiance bardziej zależy na zdobyciu kolejnych bramek niż Józefovii na tym, by doprowadzić do remisu. W tej połowie swoje okazje mieli między innymi Czarnecki, Grymuła, Szyszka. Jednak bramki w drugich czterdziestu pięciu minutach nie padły. Bardzo cenne trzy punkty „wróciły” z drużyną „Niebieskich” do Szydłowca.

Józefovia Józefów – Szydłowianka Szydłowiec 0:2 (0:2)

Szydłowianka: Wieczorek – Drożdżał, Jakubczyk, M.Kobylarczyk(Ż), Biela(Ż) – P.Kobylarczyk (55′Szyszka), Grymuła, Zagórski, Turczyk (90′Wiatrak), Miller (59′Teboh)– Czarnecki (85′Okła)

Po tym spotkaniu drużyna Szydłowianki Szydłowiec zajmuje dziewiątą lokatę. W następnym meczu „Niebiescy” zagrają z Energią Kozienice. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę 18 września o godz. 16:00.